Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

YARDIMCISI PROF. DR. BİRPINAR, SEYDİKEMER’DEKİ YANGIN BÖLGESİNDE

Erkan Ilik | 04 Ağustos 2021 | Asayiş, Eğitim, Genel, Güncel, Kültür, Manşet, Mugla, Siyaset, Tarım, Turizm A- A+

BAKAN YARDIMCISI PROF. DR. BİRPINAR, SEYDİKEMER’DEKİ YANGIN BÖLGESİNDE

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar ile Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak Seydikemer’de devam eden orman yangınını incelemek için Çökek Mahallesine geldi. Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz yangını söndürmek için verilen mücadeleyi ve yangının hangi aşamada olduğu hakkında Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Birpınar ve Muğla İl ve Orman Müdürü Barış Saylak’a bilgi verdi.

Muğla’da 1 haftadır süren orman yangınlarını yerinde incelemek amacıyla Muğla’ya gelen Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar ile Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, Seydikemer’e de gelerek yangının son durumu hakkında bilgi aldı. Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar’ı Bayır Mahallesindeki Koordinasyon merkezinde Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz karşıladı.

Seydikemer’in Çökek Mahallesi’nde devam eden, yüksek sıcaklık, düşük nem ve rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayılan yangın henüz kontrol altına alınamazken bölgede bulunan ekiplerin mücadelesi gündüz helikopter desteği de verilerek devam ediyor. Havanın kararmasıyla alevlerle yüz yüze çarpışan yangın söndürme ekiplerine gönüllü vatandaşlar canlarını siper ederek destek sağlıyor.

Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar’a yangınla ilgili verdiği bilgiden Seydikemer’deki dayanışmanın adeta seferberlik şeklinde sürdüğünü kaydetti. Rüzgarın söndürme ve soğutma çalışmalarını olumsuz etkilediğini kaydeden Başkan Otgöz, Çökek’teki yangına ilçe belediyelerinde de destek ekiplerinin yardım gönderdiğini dile getirdi.

3637 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle