Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Vali Güvençer Koruyucu Ailelerle Bir Araya Geldi

Erkan Ilik | 01 Nisan 2014 | Genel, Kültür A- A+

Muğla Valisi Mustafa Hakan ve eşi Fatma Dilek Güvençer, Tuna Otel’de düzenlenen yemekte koruyucu aileler ve çocuklarla bir araya geldi.

Düzenlenen yemeğe Muğla İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik ve eşi Ayfer Çelik,  Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan ve eşi Hatice Arslan, Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu ve eşi Zeliha Akkuzu, İl Müdür Yardımcıları Mehmet Ali Kariptaş ve Vedat Tunç, Menteşe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Nazan Baybasa ile Muğla’daki koruyucu aileler ve çocuklar da katıldı.

Vali Güvençer yaptığı konuşmada: “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün Gönül Elçileri Projesi ile Muğla’da Koruyucu Aile Hizmeti konusunda önemli bir farkındalık oluştuğunu görmek bizleri çok memnun ediyor. Devletin himayesindeki bu çocuklar sizlerin o sıcacık yuvalarınızda daha mutlu, daha huzurlu artık geleceğe daha emin hazırlanıyorlar.  Buradaki koruyucu aileler ile çocukların birbirlerini özümsediklerini ve beraberce aile mutluluğunu yaşadıklarını görmek, yapılan çalışmaların amacına ulaştığının bir göstergesidir. ” diye konuştu.

Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu ise: “İlimizde 8 aile yanında 9 çocuğumuz varken; Gönül Elçileri Projesinin birinci basamağı olan Koruyucu Aile Projesi sayesinde bugün itibarı ile 22 aile yanında 30 çocuğumuz var. Bu proje ile ayrıca ilimizde 80 tane ailemiz Koruyucu Aile olmak için başvuru yaptı.  Buradan tüm koruyucu ailelerimize bu gönüllülük hareketinde yer aldıkları için evlerini, sofralarını, gönüllerini, yaşamlarını devlet himayesindeki çocuklarımıza açtıkları için hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Bu kaynaşma yemeğimize sponsor olarak bizlere destek veren Tuna Otel’e ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi

Program 5-10 yıldır Koruyucu Aile olanlara yapanlara Plaket; 1-5 yıl arası Koruyucu Aile olanlara Teşekkür Belgesi verilmesi ile son buldu. (FG)

Vali Güvençer Koruyucu Ailelerle Bir Araya Geldi_640x426 Vali Güvençer Koruyucu Ailelerle Bir Araya Geldi1_640x426 Vali Güvençer Koruyucu Ailelerle Bir Araya Geldi2_640x426

608 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle