Hoşgeldiniz  
..................................................................................

TARIM EK HİZMET BİNASI TÖRENLE AÇILDI

Erkan Ilik | 08 Ağustos 2020 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi A- A+

TARIM EK HİZMET BİNASI TÖRENLE AÇILDI

Bodrum Mumcular Mahallesinde bulunan Köy Grup Teknisyenliği Hizmet Binası olarak, tadilattan geçirilerek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Ek Hizmet Binası olarak törenle hizmete açıldı. Törene, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Muğla Ak Parti Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, Kurum Müdürleri, STK Temsilcileri, Bölge Mahalle Muhtarları ile Üreticiler katıldı.

Törende konuşan İl Müdürü Barış Saylak; “1978 yılında temeli atılan bu bina bölge üreticilerimiz için büyük bir öneme sahiptir. Son yıllarda harabe haline gelen bu binayı tadilattan geçirerek tekrar çiftçilerimizin hizmetine sokmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. 17-21 Kasım 2019 tarihinde yapılan 3. Tarım ve Orman Şurasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği ve Şura’da alınan ilke kararlarından olan “Tarım En Az Milli Savunma Kadar Stratejik Bir Öneme Sahiptir” sözünden hareketle, Covid-19 pandemisi göstermiştir ki tüketecek gıda hammaddeniz yoksa siz de yoksunuz. Bu bakımdan üreticimizi korumak, hizmeti üreticimizin ayağına götürmek büyük önem arz ediyor. Bu bağlamda bölge üreticimizin işini kolaylaştırmak için tekrar hizmete açtığımız bu binanın açılışında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras; “Bu binanın açılışı vesilesiyle buraya kadar gelen gerek Bakan Yardımcımıza, gerekse Milletvekillerimiz, içinde bulunduğumuz Karaova Bölgesine Hükümetimizin önem verdiği bir bölge olduğunu bizlere gösteriyor. Bölgemiz için yapılan bu işbirliği bölge tarımının bir adım daha ileri götürülmesi açısından önem arz ediyor. Burada çalışarak bölge çiftçisine destek olacak olan İlçe Tarım Orman Müdürlüğü teknik personeline şimdiden çok teşekkür ederim” dedi.

Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan; “Bulunduğumuz Karaova Bölgesi Bodrum için özel bir bölge… En önemlisi bir tarım bölgesi. Bölge üreticilerimizin bu binanın açılması yönünde bizlerden bir talepleri vardı. Başta İl Müdürümüzün gayretleri ve Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’nin tensipleriyle bu binamızı tekrar hizmete almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Karaova Bölgemize tekrar hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi. Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir de yaptığı konuşmada; “Bölge çiftçilerimizin haklı talebiyle tekrar açılan hizmet binası bölge çiftçileri için büyük bir kazanç olacaktır. Muğla’mızın belli bölgelerinde tarımın yoğun olarak yapıldığı bölgelerde böyle ek hizmet binalarına ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Umarım önümüzdeki yıllarda bu gibi ek hizmet binalarını üreticilerimizin hizmetine sunarız” diye konuştu. Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise; “Mumcular Bölgesi Bodrum için önemli bir tarım bölgesidir. Bu tarım bölgesinde bu gibi hizmet binaları sayesinde hizmetin üreticiye götürülmesi önemlidir. Birkaç kez yıkılması yönünde görüş bildirilen, fakat tadilattan geçirilerek, personel takviyesiyle tekrar hizmete açılan bu binanın açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. Son olarak söz alan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı ise yaptığı konuşmada; “Bu bölgede Köy Grup Teknisyenliği binası olarak hizmet veren binamızın, üreticilerimizin talepleri ve tadilatının tamamlanması ile tekrar hizmete açılmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Yerinden hizmet yapılması, üreticilerimizin vakit kaybetmeden, Bodrum’a gitmeden, iş ve işlemlerini yapması büyük bir şanstır. Üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Daha sonra kurdelesi kesilerek açılışı yapılan Bodrum İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Ek Hizmet Binasında 2 Ziraat Mühendisi ve 2 Veteriner Hekimi görev yapacak.(HABER MERKEZİ)

 

158 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,6394
EURO 8,8897
BIST 1,1635
ALTIN 456,75

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle