Hoşgeldiniz  
................................................

SEYDİKEMER’DEKİ YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Editor Erkan | 22 Haziran 2022 | Genel, Güncel, Mugla, Tarım A- A+

SEYDİKEMER’DEKİ YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

ORMAN YANGININDA TÜM İMKANLAR SEFERBER EDİLDİ

Seydikemer’in Çaltıözü Mahallesinde meydana gelen orman yangını büyümeden kontrol altına alındı. Tüm imkanların seferber edildiği yangın söndürme çalışmalarına 4 uçak ve 1 helikopter de katıldı.

Seydikemer’in Çaltıözü Mahallesinde henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı sabah saatlerinde yangın çıktı. Rüzgarında etkisiyle kısa sürede büyüyen yangına havadan 4 uçak ve 1 helikopter, karadan da Seydikemer Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, Muğla Büyükşehir Belediyesi Seydikemer ve Fethiye İtfaiye Grup Amirliği ekipleri, Seydikemer Belediyesine ait greyder, silindir, arazöz ve kepçe müdahale etti. Köylülerin de destek verdiği yangın büyümeden kontrol altına alındı.

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün Ankara’da bulunmasından dolayı olay yerine Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş gelerek yetkililerden bilgi aldı. Yanan alanları inceleyen Başkan Yardımcısı Karakuş’a Çaltıözü Mahalle Muhtarı Muhsin Alaşan ile Kabaağaç Muhtarı Ramazan Aytekin ve birim müdürleri eşlik etti.

Çaltıözü Mahalle Muhtarı Muhsin Alaşan yangınla ilgili bilgi vererek; “Sabah saat 9.30 sularında yangın ihbarı aldık. Belediyemizin ekipleri, itfaiyemiz, Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, uçaklar, helikopter ve vatandaşlarımızla müdahale ettik. Kontrol altına alınmış bulunmakta. Soğutma çalışmaları yapılıyor. İnşallah Allah tekrarını yaşatmasın” diye konuştu.

Kabaağaç Mahalle Muhtarı Ramazan Aytekin; ” Sabah saat 9 buçuk sularında yangın ihbarını aldık. Yangın şu an kontrol altına alındı” dedi.

BAŞKAN YARDIMCISI KARAKUŞ: “DEVLETİMİZİN İMKANLARIYLA KONTROL ALTINA ALINDI”

Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş, vatandaşların daha dikkatli olmasını isteyerek; “Sabah saatlerinde bölgemizde de sıkıntılı bir an yaşadık. Devletimizin, milletimizin ve vatandaşlarımızın imkanlarıyla kontrol altına alındı. İnşallah bir daha yaşamayız. Vatandaşlarımızı da daha duyarlı ve dikkatli olmaya davet ediyoruz. Mevla’m bir daha göstermez inşallah” dedi.

Bölgede soğutma çalışmalarına devam eden ekiplere, Seydikemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce su ve ayran desteğinde bulundu.

21 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle