Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

SEYDİKEMER’DE ORMAN HAFTASINA ÖZEL FİDAN DAĞITILDI

Erkan Ilik | 24 Mart 2021 | Genel, Güncel, Manşet A- A+

SEYDİKEMER’DE ORMAN HAFTASINA ÖZEL FİDAN DAĞITILDI

Seydikemer Belediyesi ve Seydikemer İlçe Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlara ücretsiz fidan dağıttı. Seydikemer Belediyesi ile Seydikemer Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri 21-26 Mart Orman Haftası dolayısıyla vatandaşlar ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarda görevli personele ücretsiz fidan dağıtımı yaptı.

“YARINLAR YEŞİLLENECEK”

Orman varlığını çoğaltmanın ve ormanların canlılar için yaşamsal önemine dikkat çeken ekipler, bir fidanın dahi geleceğimizi kurtaracağını ifade ettiler.Vatandaşlardan büyük ilgi gördüklerini belirten ekipler; daha yeşil, ferah ve güzel yarınlar içinilçede fidan dağıtımına devam edeceklerini kaydetti.

 

“SEYDİKEMER’DE YAŞAMAK ÖDÜL”

Gelecek nesillere bırakılacak en değerli mirasın ormanların olduğunun altını çizen Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, yeşil doğasıyla da kendine hayran bırakan Seydikemer’de yaşamanın,adeta bir ödül olduğunu söyledi. Muğla’nın orman varlığı açısından zengin bir il olduğunu hatırlatan Başkan Otgöz, Orman Haftası münasebetiyle yayımladığı mesajinda “Ormanlar, bir milletin en önemli zenginlik kaynaklarındandır.Taşıyla, toprağıyla, suyuyla, ormanıylabu cennet vatanın üzerinde yaşıyorsak eğer bizlere düşen en ulvi görev ormanlarımızı korumaktır. Gelecek nesillere güzel, yaşanabilir bir dünya bırakmak istiyorsak ormanlara zarar verecek her türlü tehlikeden kaçınmalıyız. Bu miras bizlere atalarımızdan kaldı, bizlere düşen görev de gelecek kuşaklarımıza yeşil bir dünya bırakmaktır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (asm)’in “Kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz.” hadis-i şerifi ormanın ne kadar önemli olduğunu bizlere her defasında hatırlatıyor. Gelecekte nefes alabilmek için ormanlarımıza sahip çıkalım” dedi.

310 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle