Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

SEYDİKEMER DE “YAYALAR KIRMIZI ÇİZGİMİZ” DEDİb

Erkan Ilik | 30 Mart 2021 | Genel, Güncel, Manşet A- A+

SEYDİKEMER DE “YAYALAR KIRMIZI ÇİZGİMİZ” DEDİ

İçişleri Bakanlığı tarafından yaya önceliği konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla başlatılan ‘Yayalar Kırmızı Çizgimiz’ projesine Seydikemerde destek verdi.

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, uygulama kapsamında yaya şeridindeki beyaz çizgilerden birini temsili olarak kırmızıya boyadı. İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılı süresince yürütülecek olan ‘Yayalar Kırmızı Çizgimiz’ etkinliği Seydikemer’de de karşılık buldu.

Trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne dikkat çekmek amacıyla başlatılan‘Yayalar Kırmızı Çizgimiz’ projesi kapsamında Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kıncılar Akbük Mahallesi Ortaokulu önünde etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe Seydikemer Kaymakamı Ayhan Yazgan, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, İlçe Jandarma Komutanı Bahadır İyilikci, İlçe Emniyet Müdürü Muzaffer Yüceur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerin trafik kurallarına uyulması gerektiği yönünde pankart açarak eşlik ettiği etkinlikte renkli görüntüler oluştu. Yoldan geçen sürücülere düdük ve maske veren Belediye Başkanı Otgöz, ayrıca çikolata ikramında da bulunup trafik kurallarına uyulması konusunda uyardı.Başkan Otgöz’ü karşılarında gören sürücüler ise kısa bir şaşkınlık yaşadıktan sonra Başkan Otgöz’e teşekkür ettiler.

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan projeye destek verdiklerini ve trafikte yayaların öncelikli olduğunu kaydeden Başkan Otgöz, ‘Yayalar kırmızı çizgimiz!’ dedi ve daha sonra yaya şeridindeki beyaz çizgilerden birini temsili olarak kırmızıya boyadı.

389 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle