Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ...................................................................

ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERE DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VERİLDİ

Erkan Ilik | 25 Eylül 2020 | Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERE DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VERİLDİ
Muğla’da 3 Şehit ailesi ve 4 gaziye devlet övünç madalyası ve beratları törenle verildi. Törene; Muğla Valisi Orhan Tavlı, Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek ve protokol üyeleri ile şehit aileleri, gaziler katıldı. Törende; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından 3 şehit ailesi ve 4 gaziye tevcih edilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratları, düzenlenen törenle Muğla Valisi Orhan Tavlı tarafından takdim edildi.
Muğla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Muğla Valisi Orhan Tavlı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek ile Muğla il protokolü ve şehit aileleri ile gaziler katıldı. Tören, Kuran Tilavetinin ardından Devlet Övünç Madalyası ve Beratı alacak 3 şehit ve 4 gazi için hazırlanan slayt gösterimi ile başladı. Törende konuşan Muğla Valisi Orhan Tavlı, “Kahraman gazilerimiz temsil etikleri değerlerin bilinciyle, onurlu, ağırbaşlı duruşlarıyla, vatan sevgileri ve kahramanlıklarıyla yeni nesillere rehberlik etmektedirler. Bugün bu topraklarda yaşayan nesiller olarak bizler, bedel ödeyerek bizlere emanet eden aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin sayesinde hür ve bağımsız şekilde yaşamaktayız. Madalyalarınız devlet ve millet olarak sizlere karşı şükran duygularımızın bir ifadesidir. Allah hepinizden razı olsun” dedi. Törende Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Alper Seven’in babası İlhami Seven, Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Fuat Demir’in babası Enver Demir, Malul Gazi Jandarma Yüzbaşı Mustafa Okan Kuloğlu, Malul Gazi Jandarma Astsubay Üstçavuş Arif Zeybek, Malul Gazi Jandarma Uzman Çavuş Tayyip Günay, Malul Gazi Jandarma Er Doğukan Atasoy ve Malul Gazi Özel Harekat Polis Memuru Haydar Doğan’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevcih edildi Devlet Övünç Madalyası ve beratı Muğla Valisi Orhan Tavlı tarafından takdim edildi.(HABER MERKEZİ)

145 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,3465
EURO 9,6728
BIST 1,1649
ALTIN 504,34

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle