Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Özel Nursel Özdemir Uluslararası Festival İçin İstanbul ‘Da

Erkan Ilik | 13 Nisan 2014 | Güncel A- A+

Özel Nursel Özdemir Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi ‘’müzik ve perküsyon grubu’’ ile 8. Uluslararası gülen çocuk şenliğine davet edilerek büyük bir başarıya imza attı.  8. uluslararası gülen çocuk şenliğinde 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kapsamında dünyanın çeşitli bölgelerinden engelli-engelsiz çocukları bir araya getirerek ‘’ engelli çocukların eşit yaşam haklarının önündeki engellerin ortadan kaldırılması’’ mesajının ulusal ve uluslararası kamuoyuna duyurulması, ülkemizin, konukseverliğimizin tanıtılması amaçlanmaktadır. Aynı zamanda çocukların ayrım gözetmeksizin birbirleriyle kaynaşması sağlanmaktadır.

Festival hakkında bilgiler veren kurucu müdür ve psikolojik danışman Salih DÜNDAR’’ 14-17 nisan tarihleri arasında İstanbul’da olacak olan bu festivale,  tüm Türkiye’de birçok kurumun arasından dört basamaklı elemelerden geçirerek bizleri buraya davet ettiler. 18 nisan sabahı gururla gösterilerimizi yapıp döneceğiz. Türkiye’den sadece 9 kurumun katıldığı bunların içinden sadece 3 rehabilitasyon merkezinin olduğu ve dünyanın birçok ülkesinden katılımcıların geldiği bir festivale davet edilmek inanılmaz bir gurur verici. Bizler bu festivale müzik ve perküsyon gurubu ile katılacağız. 7 öğrenci ve 4 personel ile 8. Uluslararası festivale davet edilmiş bulunmaktayız. Bizler burada Fethiye’yi de temsil edeceğiz, engellileri de temsil edeceğiz. Çocuklarımız için ayrı bir tecrübe ve deneyim olacaktır. Daha önceki yıllarda hep ifade ettiğimiz gibi amacımız sadece kurumun içinde kalmak değildi. Engelli öğrencilerimizi toplum içine çıkarmak, toplumla kaynaştırmayı amaçlamıştık. Bu anlamda sık sık bunun için çalışmalar yapıyorduk. Kurum olarak temel hedeflerimize ulaşmış olmanın gururunu yaşıyoruz.’’ Dedi. Bilindiği gibi nisan ve mayıs ayında Fethiye de yapılacak olan birçok aktivitede Özel Nursel Özdemir Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi perküsyon grubu çalışmalarını sürdürecektir.(FG)

Özel Nursel Özdemir Uluslararası Festival İçin İstanbul ‘Da (1)_480x480 Özel Nursel Özdemir Uluslararası Festival İçin İstanbul ‘Da (2)_640x427 Özel Nursel Özdemir Uluslararası Festival İçin İstanbul ‘Da (3)_640x427

840 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle