Hoşgeldiniz  

ORGAN NAKLİ YAPILAN İLK KİŞİYE ZİYARET

Erkan Ilik | 23 Şubat 2021 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem A- A+

ORGAN NAKLİ YAPILAN İLK KİŞİYE ZİYARET

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi içerisinde yer alan Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanıp, sertifikası alınan Organ Nakil Merkezi hizmete başladı.

AK Parti Milletvekili Yelda Gökcan, Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Hastane Başhakemi Dr. Turhan Togan, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete tarafından Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakil Merkezine ziyarette bulunuldu.

Ziyarette; Organ Nakil Merkez Müdürü Prof. Dr. Okay Nazlı, Doç. Dr. Murat Urkan ve ekibi tarafından ilk böbrek nakil ameliyatı yapılan Mustafa Şahinkaya’ya geçmiş olsun dileklerinde bulunuldu.

“Organ nakil merkezimiz Muğla’mıza hayırlı olsun “ diyen  AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Gökcan açıklamasında “Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ile yaptığımız görüşmeler sonrasında onaylanarak sertifikasını alan ve Muğla’mızda bir ilk olma özelliğini taşıyan MSKÜ Eğitim-Araştırma Hastanesi Organ Nakil Merkezimizin resmi açılışını yaptık. Muğla’mızda ilk defa hizmete giren merkezimizde ilk böbrek nakil ameliyatı yapılan Mustafa Şahinkaya’yı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. İlk böbrek naklinin 6 Şubat 2021 tarihinde Organ Nakil Merkez Müdürü Prof. Dr. Okay Nazlı, merkez sorumlu hekimi Doç. Dr. Murat Urkan ve ekibi tarafından başarıyla yapıldığını öğrendik. Muğla İlimizde ilk defa kurulan merkezimiz tüm bölgeye hitap edecektir. Muğla ilimizde 1000’in üzerinde böbrek yetmezliği olan hasta organ nakli dışındaki bir tedavi ile hayatlarını sürdürmekte ve bu hastaların 500’den fazlası çok uzun süredir organ nakli sırasındadır. Merkezimiz sayesinde bu hastalarımızın il dışına sevklerinin önüne geçilecektir. Ekip ve ekipman olarak her türlü desteği verdiğimiz pandemi sürecinde fedakarca görev yapan tüm sağlık personeli arkadaşlarımıza, Sağlık Müdürümüz İskender Gencer ve Başhekimimiz Turhan Togan’a başarılı çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyorum. Muğla’mıza kazandırdıkları yatırımlar için Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Sağlık Bakanımıza en kalbi şükranlarımızı sunuyorum. Yatırımlarımız sevgili hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.(HABER MERKEZİ)   

317 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,7518
EURO 9,1949
BIST 10,7333
ALTIN 418,86

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle