Hoşgeldiniz  

KENARDA BEKLEMEK OLMAZ

Erkan Ilik | 28 Kasım 2020 | Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

Gelecek Partisi Dalaman’ da 1. İlçe Olağan kongresini gerçekleştirdi. Kongreye yoğun katılım olduğu görüntülendi. Gelecek Partisi Muğla İl Başkanı Selahattin Kayaman partisinin Dalaman ilçe kongresinde yaptığı açıklamada herkese teşekkürlerini sunarak başladı. Kayaman açıklamasında; “ Değerli Divan kurucular kurulu üyelerim; İl başkanlarımız, kadın ve gençlik kolları başkanları, değerli yönetim kurulu üyelerimiz delegelerimiz, misafirlerimiz, basınımızın mümtaz temsilcileri hanımefendiler, beyefendiler Dalaman İlçemizin 1. Olağan Kongresine hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Değerli hazirun Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’ nun çağrısıyla 152 yiğit adamla şimdi yeni bir şey söyleme zamanı diye yola çıktık, kenarda beklemek olmaz bu meşakkatli ve uzun yolda bir kenarda durulmaz diyerek bizlere omuz veren, uzattığımız eli tutarak gücümüze güç katan yönetim kurulu üyelerimize , dava arkadaşlarıma delegelerimize teşekkür ederim. “ dedi.

KAYAMAN, “ ESNAFLARIMIZI BORÇLANDIRARAK GÜÇLENDİREMEZSİNİZ”
Adaleti ve Demokrasiyi el ele vererek sağlayacaklarını ifade eden Gelecek Partisi
Muğla İl Başkanı Selahattin Kayaman konuşmalarına şöyle devam etti; “Gelecek partisi insan onurunu korumak ve insan onuruyla yaşamasını sağlayabilmek için bütün baskılara rağmen yola çıkmıştır. Cesareti olmayanın devleti ayakta kalamaz, özgürlük ve adaletin yolu kurumların güçlü demokrasiden geçer. İnşallah Gelecek Partisi ülkemizde kaybolmak üzere olan Adaleti, Demokrasiyi sizlerle el ele vererek sağlayacaktır. Arkadaşlarımızla Muğla da ilçelerimizde, esnafımızı sanatkârlarımızı, sivil toplum örgütlerini ziyaret ederek onlarla hasbihal ettik, sorunlarını dinledik, andemi öncesi ve günümüzde esnafımızın ortak sorunu, kirasını vergisini, sigortasını ödeyemediği pandemi sürecinde zarar gören sektörlerden biri olduğudur. Esnaflarımızı borçlandırarak güçlendiremezsiniz, günümüz esnafı, sanatkârı, iş insanları yarınına şüpheyle ve korkuyla bakıyor. Değerli hazirun geçtiğimiz günlerde yalancı bahar yaratıldı esas sıkıntıları şimdi yaşamaya başladık, parasal gelişme doğru kullanılmadığı için enflasyon hortlayacaktır. Gelecek partisi bu gidişata siz değerli dava arkadaşlarımızla dur diyecektir, biz meseleleri sorunları tartışmayı unuttuk gelin oturalım konuşalım hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız.”


“HİÇBİR ŞEY BİTMEDİ, HERŞEY YENİDEN BAŞLIYOR”
81 ilde teşkilatlanmalarını tamamlamak üzere olduklarını ve 72 ilde yapılandıklarını dile getiren Kayaman; “Sayın Genel Başkanımız Ahmet DAVUTOĞLU ‘nun dediği gibi birileri parti kuramazlar, kursalar da adam bulamazlar pandemi dönemi örgütlenemezler diyerek algı yarattılar arkadaşlar hiçbir şey bitmedi her şey yeniden başlıyor bizde Gelecek Partisi olarak 81 ilde teşkilatlanmamızı tamamlıyoruz.72 ilde yapılandık 44 ilde 450 ilçede kongrelerimizi gerçekleştirdik. Allah’ın izniyle sizlerin desteğiyle 1 Kasım da büyük bir coşkuyla Büyük Olağan Kongremizi gerçekleştirdik artık erken veya zamanın da yapılacak seçimlere katılmaya hak kazandık. Çocuklarımızın yarınları için, gençlerimiz için, işçimiz için, emeklerimiz için, esnafımız için, EYT  için 3600 ek gösterge bekleyen polislerimiz, hemşirelerimiz, memurlarımız için, çiftçimiz için, ülkemizin dış politikadaki itibarı için, Türk Lirasının değeri için, Adalet ve Özgürlük ve Demokrasi için İlim ve Bilim ile Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda güçlendirilmiş parlamenter sistemi getirmek için, sizlerle birlikte doğru adımlar atarak sorunlarımıza gerçekçi ve bilimsel çözümler üretmek mümkündür. Katılımcı demokrasinin şartları yerine getirildiğinde üstesinden gelemeyeceği hiçbir sorun yoktur. Parti içinde eşitlerin görev aldığı herkesin çözümlere ortak olacağı bir yönetimde ben senden üstün değilim, söyleyecek sözü olanı dinleyeceğiz, ulaşılamaz olmayacağız bağımsızlığımıza göz diken içerdeki ve dışardaki mihraplar bizleri karşısında bulacaktır.” dedi.


‘ ADALET GETİRECEĞİZ’
Gelecek Partisi 1. İlçe Olağanüstü Kongre konuşmasının sonunda Muğla’ya hizmet vermek için çıktıklarını ifade eden Gelecek Partisi Muğla İl Başkanı Selahattin Kayaman konuşmasını bu sözlerle tamamladı, “Değerli hazirun temiz siyaset, yolsuzlukla mücadele, şeffaflık, güçlü ekonomi İnşallah gelecekle gelecektir. Sizlerle birlikte Vatana, Millete, Devlete, Muğla’mıza hizmet etmek için çıktığımız bu yolda biz Ömer aramıyoruz, biz Ömer’in adaletini getireceğiz. Dalaman Kongresinin hayırlara vesile olmasını diler hepinizi sevgi ve saygıyla selamlarım Allah yardımcımız olsun.” (HABER MERKEZİ)

470 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4736
EURO 9,0793
BIST 10,2125
ALTIN 444,61

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle