Hoşgeldiniz  

KAYMAKAM FIRAT’A 24 KASIM ZİYARETİ

Erkan Ilik | 23 Kasım 2020 | Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Fethiye ilçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya tarafından Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat’a kutlama ziyareti gerçekleştirildi. Ziyarete;  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Şentürk, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Erdinç Kara, İlçe Milli Eğitim Özel Büro sorumlusu İsmail Çazağ ve proje  sorumlusu öğretmen Eylül Uçar katıldı.

“ÜLKEMİZDE EĞİTİM HİÇBİR ŞEKİLDE AKSAMIYOR”

Fethiye ilçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya açıklamasında “24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle Kaymakamımıza bit kutlama ziyareti gerçekleştirmekteyiz. 24 Kasım tarihi; Büyük Önder Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından başöğretmenlik unvanının verildiği gün olmaktadır ve öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Bu amaçla öğretmenler gününü kutlamak ve öğretmenler haftasını duyurmak amacıyla kaymakamımıza; ilçemizdeki eğitim camiası adına ziyaret etmekteyiz. Kendileri bize eğitim konusunda her türlü desteği sağlıyorlar, her türlü yardımları hem şahsi ve hem de devletimiz adına desteklerini esirgemiyorlar. Teşekkür ediyoruz” dedi. Eğitim ve öğretim hakkında bilgilendirmede bulunan Faruk Kaya “Öncelikle okul öncesi eğitim kurumları hariç diğerlerinde online, uzaktan eğitime devam ediliyor. Ülkemizde eğitim hiçbir şekilde aksamıyor. Öğrencilerimizin, velilerimizin çok dikkat etmesi gereken husus şudur: Biz velilerimizin okullara girmesini istemiyorduk, şu anda online eğitimle devam edildiği için velilerimiz okul öncesi kurumlar dışında okullara gitmiyorlar ama okul öncesi kurumlarda velilerimizin hassasiyetle okul bahçesine ve okul içerisine girilmemesi uygulamasına devam edilmesidir. Yine bunun ötesinde çocuklarımızın maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarını asla aksatmamalarını, ailelerinde bunu çocuklarına teşvik etmelerini öneriyoruz. Bunun dışında zaten derslerimiz online işleniyor, öğretmenlerimiz görevlerinin başında, eğitim öğretim bir şekilde devam ediyor. Allah cümlemizi bu salgından korusun diliyoruz. Önce sağlık, her işin başı sağlık, eğitimi de ihmal etmiyoruz, üzerimize düşen bütün görevi öğretmenlerimiz ile birlikte yapıyoruz” dedi.

“ÖĞRETMENLERİMİZİN  GÜNLERİNİ  TEBRİK EDİYORUM”

Ziyaretten dolayı teşekkür eden Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat konuşmasında “İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve kıymetli ekibi öğretmenler günü dolayısıyla bugün ziyaretime geldiler, kendilerine teşekkür ediyorum. Pandemi tedbirleri nedeni ile bu yıl Öğretmenler Günü alışık olduğumuz şekilde kutlanamayacak. Bu bütün Türkiye’de böyle olacak. İnşallah bu günler de geçecek. Her şeyin başı sağlık olmaktadır. Ben bu vesile ile Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürümüz başta olmak üzere bütün öğretmenler arkadaşlarımızın öğretmenler gününü ayrı ayrı tebrik ediyorum. İnşallah daha güzel, daha sağlıklı günlerde daha coşkulu kutlamaları hep birlikte yapacağız” dedi.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

407 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4729
EURO 9,0347
BIST 10,1657
ALTIN 438,72

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle