Hoşgeldiniz  

KAYA PARÇALARI TEHLİKE SAÇIYOR

Erkan Ilik | 23 Kasım 2020 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Mugla A- A+

Kaya Parçaları Tehlike Saçmaya Devam Ediyor

Fethiye’nin Faralya Mahallesinde ana yol üzerindeki büyük kaya parçaları tehlike saçmaya devam ediyor. Konu üzerinde bir çok kurum ve kuruluşa müracaat ettiğini ifade eden Faralya Mahalle Muhtarı Hasan Karaburun, “Ne yazık ki müracaatlarımız henüz bir sonuca bağlanamadı. İllaki burada herhangi bir can kaybı veya mal kaybı yaşanması mı gerekiyor, yetkililerin burayı dikkate alması için?” diye sitem etti.
Fethiye’nin Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu gibi cennet köşelerini barındıran Faralya Mahallesinde ana yol üzerinde bulunan kayalar, tehlike saçıyor. Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra mahalle sakinlerinin sıklıkla kullandığı yolun üzerindeki büyük kaya parçaları bulunduğu yerden ayrılırken, olası bir tehlike karşısında facia yaşanabileceği kaydedildi. Faralya Mahalle Muhtarı Hasan Karaburun, ”Mahallemize başka giriş çıkış yolu yok. Büyük kayalar giderek birbirinden ayrılıyor. Her an yola düşebilirler. Burada büyük bir facia yaşanabilir” ifadelerini kullandı.
Ana yolun Muğla Büyükşehir Belediyesi kapsamında yer aldığını dile getiren ve buradaki tehlikeye dikkat çeken Faralya Mahalle Muhtarı Hasan Karaburun, ”Bölgemiz dağlık bir bölge olduğu için eskiden ulaşım zordu. Bu yolda oldukça zor şartlarda açıldı. Ama şimdi zaman geçtikçe yolun sıfır noktasında olan tehlike saçan birçok kayamız var. Bazı kayalar yavaş yavaş oturuyor. Bu kayalar herhangi bir şekilde kayarsa, altında evler var, araçlar geçiyor. Bu yüzden can ve mal kaybına sebep olabilir. Yol güzergahı Muğla Büyükşehir Belediyesinde olduğu için kendilerine başvurdum. İncelediler, baktılar ama şu ana kadar herhangi bir sonuç alamadık. Şu anda Muğla Büyükşehir Belediyesinden yardımcı olmalarını bekliyoruz. Burada önlem alınması lazım, yoksa olası bir felaket olacak. Çünkü mahalle sakinleri olarak bundan başka geçiş noktamız yok. Aşağıda evler var, eğer kayalar hareket ederse zor durumda kalacağız. Bir an önce tedbir alınmasını istiyoruz” diye konuştu.(HABER/FOTO-ŞULE UĞUR)

1330 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4126
EURO 9,0363
BIST 10,1620
ALTIN 441,98

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle