Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Kaş ve Kirpik Serumu Nedir?

Erkan Ilik | 20 Temmuz 2020 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Sağlık, Siyaset, siyasi A- A+

Kaş ve Kirpik Serumu Nedir?

 

İnsan vücudunda yüz bölgesinde sonra en etkileyici oluşumlar, kaş ve kirpik yapıları olarak karşınıza çıkmaktadır. Kirpik ve kaş yapılarımıza istediğimiz oranda hacim ve güzel bir görünüş kazandırabilmek için ilgili bölümlerin sağlıklı ve bakımlı olmaları gerekmektedir. Bu oluşumların sağlıksız olmasını etkileyen en ciddi faktörler, genetik yapı ve yanlış makyaj uygulamaları olarak belirtilmektedir. İlgili nedenlerden muzdarip olan kişilerde sağlıklı bir kaş-kirpik yapısı oluşamamaktadır. Yüzümüzde bulunan bu bölgeleri sağlıklı bir hale getirebilmek ve uzamasını sağlamak için kirpik serumu kullanmak oldukça mantıklı bir tercih olacaktır.

Kaş serumu, yüz çevremizde bulunan etkileyici tüylerin uzaması ve arttırılması için düzenli olarak kullanılması gereken bir üründür. Serum içerisine eklenen etken maddeler kaş ve kirpik köklerinde bulunan tüylerin doğal şekilde uzamasına yardımcı olmaktadır. Düzenli olarak kullandığınız kirpik ve kaş serumları sayesinde tüy sayınızı arttırabilir ve tüylerinizi doğal bir güzelliğe kavuşturabilirsiniz. Son olarak serumların içerisinde kullanılan etken maddelerinin insan vücuduna hiçbir zararı olmadığını da belirtmekte fayda var.

Kaş ve Kirpik Serumu Nasıl Kullanılır?

Kaş ve kirpik serumları, normal kullanımda günde yalnızca 1 kez sürülmelidir. Kaş serumu uygulaması öncesinde ilgili bölgenin mutlaka temizlenmesi gerekmektedir. Aynı zamanda kirpik ve kaş bölümlerinizin kuru ve hijyenik kalması şarttır. Serum kullanımınız sırasında yanınızda kremi kullanmanıza yardımcı olacak aplikatörinde bulunması gerekmektedir. Her aplikatör tek kullanımlık olarak üretilmektedir ve her kullanımdan sonra atılması şarttır.

Kirpik serumu ilgili bölgenin tam tüy köküne uygulanması gerekmektedir. Gece saatlerinde uygulayacağınız seanslardan sonra kurumadan uyumamanız şarttır. Ayrıca serum uygulaması sırasında kaş ve kirpik bölgesine masaj yöntemiyle yedirmeniz daha uygun olacaktır. Serum uygulamasına başlamanızın ardından yaklaşık iki hafta sonra ilk faydalarını görebilirsiniz.

Kaş ve Kirpik Serumunun Yararları Nelerdir?

Kişilerin yüz güzelliğini etkileyen en önemli iki faktör olan kaş ve kirpik oluşumları, özellikle bayanların görüntülerini doğal bir şekilde güzelleştirmelerine yardımcı olmaktadır. Genel olarak düzenli kaş serumu kullanımlarından sonra kaş ve kirpik köklerinin gürleşerek güzel bir uzama sağladıkları gözlemlenmektedir. Kremlerin içerisinde yer alan besleyici etkenler sayesinde tüy köklerinizde büyüme ve gelişme olduğu hissedilmektedir. Bu serumların içerisinde bulunan keratin maddesi, kaş ve kirpiklerin doğal güzelliğini ve hacmini kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Ayrıca kullanacağınız serumların tamamen doğal yollarla üretilmesinden emin olmanız gerekmektedir. Aksi halde merdiven altı üretilen ürünlerden fayda yerine ciddi komplikasyonlara neden olan zararlar meydana gelmektedir. Kaş ve kirpik serumlarından en sağlıklı verimi alabilmek için bilindik markaların serum ürünlerini tercih etmeniz en mantıklı seçenek olacaktır.

Kaş ve Kirpik Serum Fiyatları

Kaş ve kirpik serumlarının fiyatları, genel olarak markasına göre değişim gösterebilmektedir. Özellikle tamamen doğal içeriklerden üretilen kremlerin fiyatları daha yüksek oranlarda sunulmaktadır. Fakat piyasa içerisinde daha uygun fiyatlarla çoğunluğu bitkisel ürünlerden oluşan serumlarda bulunmaktadır.

Fiyat konusunda dikkat edilmesi gereken en temel nokta, oldukça düşük fiyatlara satılan serum yapımlarının tercih edilmemesidir. Piyasa içerisinde oldukça düşük fiyatlarla satılan ürünlerin tamamen kimyasal maddelerden oluştuğu ve insan vücuduna ciddi zararları olduğu bilinmektedir. Bu nedenle ne olduğunu bildiğiniz ürünler kullanmaya dikkat etmelisiniz.

2158 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,3543
EURO 8,6968
BIST 1,1819
ALTIN 463,92

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle