Hoşgeldiniz  
--------------------- ------------------- ------------------ ------------------

İYİ PARTİLİ ERGÜN, “EKONOMİ GÜN GEÇTİKÇE KÖTÜYE GİDİYOR”

Erkan Ilik | 07 Kasım 2020 | Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Sağlık, Siyaset, siyasi A- A+

İYİ PARTİLİ ERGÜN, “EKONOMİ GÜN GEÇTİKÇE KÖTÜYE GİDİYOR”

İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergün, Fethiye’de bir takım incelemelerde bulunmak ve vatandaşlarla bir araya gelmek amacı ile İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Ziyarette Fethiye’deki gazeteciler ile bir araya gelen ve ülke gündemine dair açıklamalarda bulunan Ergün, Hükümetin ülkeyi yönetemediğini ve ülke ekonomisinin gün geçtikçe kötüye gittiğini söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Millet Bizi Çağırıyor” şiarı ile başlattığı vatandaş ziyaretleri kapsamında İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergün’de Fethiye’ye gelerek halkın sesine kulak verdi.  Fethiye ziyaretinde ilk olarak İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanlığına gelen Milletvekili Ergün, burada parti yöneticileri  ve gazeteciler ile bir araya gelerek ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Ziyarette ilk olarak İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergün’e  ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden  İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Fatih Çoban, “İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergün başkanım ilçe teşkilatımızda bizleri ziyaret etti. Ziyareti sonrası ilçemizde farklı noktalarda bir takım ziyaretlerde bulunacağız. Pandemi sürecinin ilk bölümünden doğan zararları atlatamamışken, virüsle ikinci devre mücadelesine başladık. Esnafımız, vatandaşımız,memurumuz ve emeklimiz herkes dertli. Herkes bu sıkıntıdan kurtarıcı gücün İYİ Parti olduğunun farkında. Bizlerde bu sıkıntıları giderebileceğimizi vatandaşlarımıza anlatmak için sokaklardayız. Bugün de sayın Milletvekilimiz Metin Ergün sokakta vatandaşımızın sıkıntı ve taleplerini dinleyip, not alacak ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde gerekli mercilere iletecek” diye konuştu.

Ziyarette gazetecilere kısa bir değerlendirmede bulunan ve Millet olarak herkesin sıkıntılı günler geçirdiğini söyleyen, İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergün, “Fethiye ilçemize geçtiğimiz günlerde yine gelmiştik ve bu sefer Pazar esnafımızın ve pazardaki vatandaşımızın sorunlarını dinlemiştik. Bugün de ilçe başkanımız Fatih Çoban ve değerli ilçe yöneticilerimiz ile birlikte Çarşı esnafını ziyaret ederek, onlarla hasbıhal edeceğiz. Onlara hiçbir şey demeyecek, sadece dinleyeceğiz. Dinledikten sonra da aldığımız notları, Türkiye Büyük Millet Meclisine taşıyacağız. İYİ Parti Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendi, ülkemizin tüm köşelerini adım adım dolaşıyor ve vatandaşlarımızın sorunlarını dinliyor. Bizlerde milletvekilleri olarak sorumlu olduğumuz il ve ilçelerde vatandaşlarımızın ayağına giderek sorunları yerinde inceliyoruz. Gittiğimiz her yerde hemen her kesimin çok zor günler geçirdiğini görüyoruz. Siftahsız iş yerini kapatan esnaflarımızın sayısı hat safhada. Alım gücü zorlanan vatandaşımızda aynı derecede şikayetçi. Alım zorları ülkemiz şartlarında çok zorlandı” diye konuştu.

 

“MERKEZ BANKASI DİREKTİFLERİ YERİNE GETİREN BİR KURULUŞ OLDU”

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal’ın, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile görevden alınıp yerine Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal’ın atanması konusundaki düşüncelerini de aktaran İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergün,”Merkez Bankası, kanun gereği bağımsız bir kuruluş iken, şimdiki hükümet tarafından doğrudan doğruya Cumhurbaşkanı ve Ekonomi Bakanının direktiflerini yerine getiren bir kuruluş haline geldi. Merkez Bankası Başkanının artık talimatları yerine getiremediği için başkanlıktan kolayca görevden alındığını görüyoruz. Biz Merkez Bankası Başkanının görevden alınmasının bir çare olmadığını düşünüyoruz. Bize göre Merkez Bankası Başkanına o talimatları veren kişilerin değişmesi gerektiği düşüncesindeyiz. Yani ilgili bakanın ve demokratik bir seçimle  topyekun o hükümetin değişmesi gerektiği düşüncesindeyiz” dedi.

“TÜRKİYE İYİ YÖNETİLEMEDİĞİNDEN EKONOMİ BU KADAR KÖTÜ”

Türkiye ekonomisinin çok kötü durumda olduğunu belirten ve kötü gidişatın hükümetin beceriksizliğinden dolayı kaynaklandığını söyleyen İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergün, “Dolar, Euro ve Altın fiyatının artışını Amerika’da gerçekleşmekte olan seçimlere bağlıyorlar. Elbette o seçimlerin Dolar, Euro ve altın fiyatlarına etkisi olacaktır. Ama bizim ekonomimiz bu fiyatların artmasından dolayı kötü değil. Ekonomi zaten kötü olduğu için bu kur fiyatları artıyor. Amerika’da yaşanan seçimler daha neticelenmedi. Fakat görüntü olarak Biden kazanacak gibi görünüyor. Trump’un döneminde de bizim ekonomimiz çok kötüydü. O zamanda kurlar hızla yükseliyordu. Yani Türkiye ekonomisini Amerikan seçimlerine bağlamak çok saçma. Türkiye’de ekonomi kötü olduğu için, Türkiye üretimden koptuğu için ekonomi çok kötü. Ekonominin kendi kuralları bir kenara atılarak, talimatlı ekonomiye geçildiği için ekonomi bu kadar kötü” diye konuştu.

“BİZ SEÇİME HAZIRIZ”

Türkiye’de herhangi bir erken seçimin olup olmayacağı yönündeki bir soruya da cevap veren Milletvekili Metin Ergün, “Bütün demokrasilerde muhalefetler erken seçimi isterler. İktidar da zamanında yapmaya gayret eder. Türkiye’deki durum biraz farklı. Türkiye artık, bu ekonomiyi kaldıracak durumda değil. Yani bu şartlarda kaldırmaları pek mümkün değil. Türkiye’de erken seçim olur mu, olmaz mı onu bilmiyorum, ama biz İYİ Parti olarak seçime hazırız” dedi.

“DEVLET OLARAK TEDBİRLERİ ALMAMIZ GEREKİYOR”

Türkiye’nin kesinlikle depreme hazır bir ülke olmadığını ve deprem ile bir an önce tanışılması gerektiğine de değinen İYİ Partili Metin Ergün, “İzmir’de yaşanan 6.9 şiddetindeki deprem sonrası bizler topyekun İYİ Parti olarak genel merkezimizce oradaydık ve halen de olmaya devam ediyoruz. Elimizden gelen desteği oradaki depremzede halkımıza vermeye çalışıyoruz. Bizim yapabildiğimiz yardım, gıda malzemeleri, temizlik malzemeleri, giyim malzemeleri ve tıbbi malzemeler doğrultusunda. Türkiye’nin bu deprem gerçeği ile tanışma zamanı geldi ve hatta geçiyor bile. Ülkemizdeki yapıların depreme karşı muhakkak güçlendirilmesi gerekiyor. Riskli, bataklık niteliğindeki, yani zemin olarak inşaat elverişli olmayan yerlerin asla imara açılmaması gerekiyor. Hükümet yetkilerine yıllardır diyoruz. Fakat bu konuda ne yazık ki hiçbir denetim ve çalışma yok. Sistemleri ayakta tutan denetimdir. O denetimler ülkemizde olsaydı kesinlikle böyle olmazdı. İnsan olarak biz sadece tedbirleri alabiliriz. Gerisi Allah’tan gelir” ifadelerini kullandı. (HABER/FOTO-ŞULE UĞUR)

 

4419 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,2364
EURO 10,0327
BIST 11,5532
ALTIN 484,93

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle