Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

İLK KEZ FETHİYE’DE DÜZENLENDİ

Erkan Ilik | 11 Eylül 2020 | Eğitim, Genel, Güncel, Manşet, Mugla, Sağlık, Siyaset A- A+

İLK KEZ FETHİYE’DE DÜZENLENDİ

Motorlu Kara Taşıtları (M.T.K.) Alım Satım Sorumlusu Seviye-5 sınavı Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odasında ESYEM işbirliğiyle  yapıldı.  M.T.K. Alım Satım Sorumlusu Seviye-5 sınavı Meslek odaları olarak ilk kez Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odasında düzenlendi. 43 kişinin girdiği sınav ile ilgili Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar ile  Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız;  açıklamalarda bulunarak, sınavların devam edeceğini ifade ettiler.

“MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ SINAVLARINI YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar açıklamasında “İkinci el oto alım satım yapan arkadaşlarımızın ve oto galericileri işletmecilerinin almasının zorunlu olduğu Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Mesleki Yeterlilik Sınavlarını ilçemizde organize ediyoruz. Ülkemizde bir ilki gerçekleştirdik. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu bünyesinde yer alan Esnaf Sanatkarlar Yetkilendirme Merkezi ile yaptığımız protokol ile sınavımızı gerçekleştirdik. ESYEM işbirliğinde diğer esnaflarımızın ihtiyaç duyduğu mesleki yeterlilik belgesi sınavlarını yapmaya devam edeceğiz. Bu bir başlangıç oldu. Diğer ilçelere de örnek olacağına inanıyorum. İlk sınavlarımıza 43 kişi katıldı. Oto galerici arkadaşlarımız galericiler sitesi talebi var. Apartman altlarına müsaade edilmiyor. Bununla ilgili süre uzatıldı. Galeri işletmecilerinin show roomlar ve kapalı garajların olduğu müsait ortamlara ihtiyaçları var. Bu yönde ilgili kurumlarla görüşmelerimiz olacak. Uzatma süresi sona ermeden bir çözüme ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

“İLK KEZ FETHİYE’DE YAPILMASINDAN DOLAYI MUTLUYUM”

Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız ise açıklamasında “Oda Başkanımız Şaban Taşar ve sınava katılanları kutluyorum. Fethiye’de böyle önemli bir hizmete imza attılar. Bildiğiniz gibi zaman zaman yasalar çıkıyor. Bizim de bunlara uyum sağlama zorunluluğumuz var. Başkanımızın da kursiyerlerin ayağına bu hizmeti getirmesi önemli bir husus olmaktadır. Ben bu sınavların devamının sağlanması taraftarıyım. Açılan kurslara ve sınavlara ilgililerin mutlaka katılması lazım. Konfederasyonumuz ve yetkililerin gözetiminde bu sınavın Türkiye’de ilk kez Fethiye’de yapılmasından dolayı mutluyum. Gönül ister ki ekonomimiz daha da canlasın; tüm iş kolları açık kalsın. Maske, sosyal mesafe ve hijyene dikkat ederek; hep birlikte özveri gösterirsek virüsten kurtulabiliriz. Yaptığımız kurul toplantılarında neler yapabileceğimiz konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Kısa çalışma ödenekleri ile esnafımızı destekliyoruz. Bazı meslek gruplarında Bağkur ve sigortaların devlet tarafından ödenmesi ile ilgili bir çalışmalarımız var. Bu yönde birçok çalışmamız var. İnşallah hepsi hayata geçecektir” dedi.

372 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle