Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

İL BAŞKANI METE OKUL BİNALARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Erkan Ilik | 02 Temmuz 2021 | Eğitim, Genel, Güncel, Manşet A- A+

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Fethiye’de inşaatı yeni biten ve eğitim öğretime başlayan okul binalarında incelemelerde bulundu. İncelemeler sonrası topluma verilebilecek en önemli ve en kutsal hizmetlerden birisinin eğitim olduğunu ifade eden Kadem Mete, “Muğla’nın 13 ilçesinde yeni okul binaları yapılmakta ve var olanlarda iyileştirme çalışmaları yapılıyor” dedi.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Fethiye’de inşaatı yeni biten ve eğitim öğretime başlayan okul binalarında incelemelerde bulundu.  İl Başkanı Kadem Mete’ye ziyaretinde Fethiye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Şentürk, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, AK Parti Muğla Gençlik Kolları Başkanı Burak Kaplan, AK Parti Fethiye Gençlik Kolları Başkanı Sinan Cengil, AK Parti Fethiye Kadın Kolları Başkanı Gülhanım Boz, il ve ilçe yöneticileri eşlik etti.

İlk olarak Çamköy Mahallesindeki yapımı bu yıl biten ve önümüzdeki yıl eğitim ve öğretime açılacağı öğrenilen Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip  Anadolu Lisesi binasında incelemede bulunan Kadem Mete ve beraberindeki AK Parti heyeti daha sonra da Eldirek Mahallesi Değirmenbaşı Mevkii okullar bölgesindeki Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasında incelemelerde bulundular.

“Okullarımızdaki Eksiklikleri Yerinde İnceledik”

Ziyaretler sonrası gazetecilere değerlendirmede bulunan AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, “AK Parti İl Başkanımız Kadem Mete ve beraberindeki heyet ile birlikte yapımı yeni biten Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip  Anadolu Lisesinde ve Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasında incelemelerde bulunduk. Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip  Anadolu Lisesinin inşaatı bitti ve İnşallah önümüzdeki eğitim ve öğretim döneminde hizmete başlayacak. Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de tüm kamuoyunun bildiği gibi merkezdeki yerinden buraya Değirmenbaşı Okullar Bölgesine taşındı. Gayet hoş ve güzel bir okul olmuş. Bu anlamda okullardaki ihtiyaçları öğrenmek ve yerinde incelemek adına bu incelemeler çok anlamlı oldu” dedi.

“Sağlık Ve Eğitime Çok Büyük Önem Vermekteyiz”

AK Parti olarak eğitime  Muğla’da çok önem verdiklerini belirten AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete  ise, “Fethiye’mizde yapılmış, hizmete girmiş veya bu yıl hizmete girecek olan okullarımızı geziyoruz. İlk olarak  İmam Hatip lisesini gezdik. Proje okulu yani sınav ile öğrenci alan bir yer. Hem imam hem hatip yetiştirebilecek olan oldukça güzel donanımlı bir okul.  Sonrasında Teknik Anadolu meslek lisesini gezdik. Bu bina aslında daha önceden yapıldı. Fethiye’de mevcut binadan, bu yeni yapılan binaya taşınmak üzere epey gayret sarf edildi. Bir takım insanlar bu binaya taşınmayı engellemek için çok çaba sarf ettiler. Bir süreliğine de başarılı oldular. Ama biz o zaman velilerimize bir söz vermiştik. Devletin bunca para harcayarak ve son teknolojiyle yapmış olduğu bu binadan öğrencilerimizi faydalandıracağız diye. Nihayet Mart ayında burada 2. dönem eğitimine başlandı. Ufak tefek eksiklikleri var, bu eksiklikleri görme şansımız oldu. İnşallah önümüzdeki dönemde yani Eylül ayında tüm eksikliklerini gidermiş bir şekilde yeni öğretim yılında da hizmete devam edecek. Öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Muğla’nın tüm ilçelerinde yeni okul ve hastane binalarının yapılmakta olduğunu belirten Mete, “Toplumumuzda gençlerimize ve tüm yaşayanlarımıza verebileceğimiz en önemli ve kutsal hizmetlerden birincisi ve en önde geleni eğitim ve sağlık diyebiliriz. Bu iki konuda da Muğla ilimizde gerçekten son dönemlerde hem yenilenen hastaneler görüyorsunuz adeta 13 tane ilçenin neredeyse tamamında ya yeni bir hastane yapıyoruz ya da mevcut hastaneyi iyileştiriyoruz. Okullarda aynı şekilde yeni yeni yapıyoruz hizmete açıyoruz. Allah devletimize zeval vermesin. Allah gençlerimize zihin açıklığı versin. Biz böyle sağlık sıhhat içerisinde bu hizmetlerimize devam etmeyi hedefliyoruz. Vatandaşlar bize destek verdiği sürece bizde onlara hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.  Haber-Foto/Hakan AYKIRI

738 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle