Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

HAYATINI KAYBEDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARI ANISINA  ANIT AĞAÇ DİKİLDİ

Erkan Ilik | 16 Mart 2021 | Eğitim, Genel, Güncel, Manşet A- A+

HAYATINI KAYBEDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARI ANISINA  ANIT AĞAÇ DİKİLDİ

Fethiye Belediyesi ve Muğla Tabip Odası, Covid-19 pandemi döneminde hayatını kaybeden sağlık çalışanları anısına ağaç dikimi gerçekleştirdi.

Fethiye Belediyesi Şehit Fethi Bey Parkı’nda belirlenen noktaya dikilen ‘Çınar Ağacı’ hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının anısını yaşatacak. Fethiye Belediyesi tarafından Şehit Fethi Bey Parkı’nda gerçekleşen anıt ağaç dikimine Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, Muğla Tabip Odası Başkanı Dr. Cafer Şahin, Covid 19’dan dolayı hayatını kaybeden Fethiyeli sağlık çalışanı Bekir Kaya’nın eşi Güzay Kaya, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet  Demir, belediye personelleri ve sağlık çalışanları katıldı. Çınar ağacın yanında bulunan tabelada, “Bu anıt ağaç pandemi sürecinde kaybettiğimiz sağlık çalışanlarımız anısına dikilmiştir. Onları daima saygı ve minnetle anacağız” ifadelerine yer verildi. Anıt ağaç dikildikten sonra hayatını kaybeden sağlık çalışanları için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

“BAŞKAN KARACA’YA TEŞEKKÜR”

Muğla Tabip Odası Başkanı Dr. Cafer Şahin, “Bir yılını tamamladığımız bir pandemi süreci yaşadık. Bu pandemi döneminde tüm dünyada 2 milyon 600 bin canımızı aldı. Türkiye’de resmi rakamlara göre 30 binin üzerinde insanımızı kaybettik. Bize göre bu rakam 150 bin civarında! 11 Mart’ta başlayan Türkiye’de pandemi çok canımızı yaktı. 385 sağlık çalışanımızı kaybettik. Gerçekten ateş düştüğü yeri yakıyor.Pandemi önlenebilir bir hastalık. Akıllı yönetebilirseniz, bilimsel yöntemler uygularsanız insanlarımız ölmeyebilir. Pandemi yönetimi ne yazık ki, bizi ölümlerle yüz yüze bıraktı. Canımızın yanmasını bir daha istemiyoruz” diyerek anıt ağacının buraya dikilmesindeki katkılarından dolayı Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya teşekkür etti.

“EN FAZLA MÜCADELEYİ SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ VERDİ”

Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli ise, “Pandemi sürecinde yaşamının kaybetmiş sağlık çalışanlarımızın anısına bir anıt ağaç dikme töreni için toplandık. Bir yıldır ülkemizin ve dünyanın yaşadığı kabus sürecinde, toplum sağlığı için mücadele eden kurumlar içerisinde en yoğun mücadeleyi ve kaybı veren sağlık çalışanlarıdır. Hepimiz bunun farkındayız. Pandemi sürecini en hafif zararla anlattırabilmek için çaba harcamaktadırlar. Dilerim önümüzdeki süreçte,sağlık çalışanlarımızın hak ettikleri saygıyı ve emeklerinin karşılığını alabildikleri bir dönemi hep birlikte yaşarız.  Bu süreçte hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Şuanda mücadeleye devam eden çalışanlarımıza ise kolaylıklar diliyorum” dedi. Muğla Tabip Odası Başkanı Dr. Cafer Şahin tarafından Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli’ye teşekkür plaketi takdim edildi.

489 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,8689
EURO 10,4740
BIST 12,1977
ALTIN 499,21

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle