Hoşgeldiniz  
..................................................... ..................................

Görme Engellilerden Birlik Mesajı

Erkan Ilik | 01 Ekim 2021 | Genel, Güncel A- A+

Farklı sivil toplum kuruluşlarına üye engelli bireyleri ve ailelerini “Biz bir aileyiz” sloganıyla bir araya getiren Turkuaz Engelliler Eğitim Sanat ve Spor Kulübü Derneği: Akyaka’da düzenlediği kahvaltı etkinliğinde dostlukları pekiştirdi.

Farklı farklı alanlarda,Birbirinden önemli motivasyon  etkinlikleri düzenleyen TURKESK Turkuaz Engelliler Eğitim Sanat ve Spor Kulübü Derneği  etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. 26 Eylül Pazar günü Muğla’ya Hizmet Vakfı Akyaka tesislerinde düzenlenen etkinlikte  “Biz bir aileyiz” sloganıyla engelli bireyler ve ailelerini kahvaltıda buluşturdu.

İlginin yoğun olduğu etkinlikte: Katılımcılar hem yeni arkadaşlıklar kurdu hem uzun süredir görüşemedikleri dostlarıyla hasret giderdi. Eğlencesi bol muhabbeti koyu bir gün geçirildi. Kahvaltının ardından  genç sanatçılar gitarın teline dokunarak mini konser verdiler. Mini konserden sonra kimi katılımcılar denizin keyfini çıkarırken kimileride Azmak Çayına karşı kahvelerini yudumladılar.

Turkuaz Engelliler Eğitim Sanat ve Spor Kulübü Derneği yönetim kurulu üyesi Metin Erat etkinlikle ilgili değerlendirmelerde bulundu.  yeni, farklı ve sıra dışı bir söylemle yola çıktıklarını belirten Metin Erat yeni dönemin ipuçlarını şu sözlerle ifade etti. “Herhangi bir oluşuma koşulsuz bağlı kalmaksızın, bize yakışır bir şekilde, idealist bir ekiple sürdürülebilir model projeler ışığında, her türlü kaynağı verimli kullanarak toplumu  birleştirici ve bütünleştirici çalışmalar yapmak amacındayız. Bu amaçla yola çıktığımız ekibimizle değişik koşullarda yaşayan engelli bireylerin birbirini tanıması, diyalog kurması çok önemli. Yoksa, günümüzde, duvarlar örmeye, kümeler arasında uçurumları derinleştirmeye hevesli insanlar var. Toplumdaki çarpıklıkları, hedef şaşırtarak başka çarpıklıklarla örtmeye çalışan insanlar var. Bu topluma zararlı eğilimleri, törpülemenin tek yolu, insanları birbirine yaklaştırmaktan geçer. Bu yaklaşımı sağlamanın en güzel yolu ise: sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunmaktır.  Daha önce gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde katılımcılar böyle bir ihtiyacı ortaya koydular.”dedi

Erat, sözlerine şöyle devam etti. “Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler bizim için lük sayılmaktan çıkmalı artık. Bir arada olduğumuz zamanlar, söyleşiler, birlikte yenilen yemekler dostluğu pekiştirdi.  Önümüzdeki süreçte; ön yargılardan uzak, her türlü ihtiyaçların karşılanabileceği aktiviteler ve uygulanabilir projelerle ailemizi genişletmeye devam edeceğiz. Hepimiz aynı gemideyiz ve aynı geminin yolcusuyuz. Nasıl bu yolculuk yalnız yapılamazsa, işte mücadelemiz de dostlar olmadan olmaz. Ve biz dostlarımızı ve yeni tanışacak arkadaşlarımızı bu etkinlikte tanıştırmak ve var olan dostlukları pekiştirmek istedik.” dedi.

Gören Kalpler Eğitim Derneği Muğla Temsilcisi ve aynı zamanda Sosyolog ve Aile Danışmanı Seher Yılmazer etkinliği şu sözlerle değerlendirdi “Metin kardeşimin de dediği gibi: “biz bir aileyiz.” Biz geniş ve mutlu bir aileyiz. Amacımız ailemizi genişletmek. Kendi içimizde bile bölünmekten ve ayrışmaktan yeterince zarar gördük. Aramızda farklı farklı derneklere üye olan arkadaşlarımız var… hatta hiçbir derneğe üye olmayan arkadaşlarımız var. Bu gurup: serbestçe bir araya gelmiş, iyi gününü de, kötü gününü de paylaşmaktan mutlu ve birbirine iyi gelen dostlar gurubudur… İnsan evrende yüreği kadar yer kaplar… koca yürekli dostları aramıza bekliyoruz.”

TURKESK Başkanı Ahmet Mican kahvaltıya katılamadığı için üzgün olduğunu belirterek kamuoyuna şu mesajı verdi. “Bizler  sürekli ilerlemeyi, gelişmeyi ve geliştirmeyi temel ilke olarak benimseyen, demokratik, katılımcı, birleştirici ve idealist bir yönetim anlayışı içinde; Yapılacak hizmetleri belli bir plan dahilinde, her türlü kaynağı daha etkin ve verimli kullanarak, Muğla’da sosyal sorumluluk çalışmalarını ön planda tutarak, yapılan her türlü projede ve kalkınma hamlesinde, engellilerin hak ettiği itibarı düzeye ulaştırmak, toplumsal arkadaşlık, dostluk  duygusunu geliştirmek bizlerin vizyonudur. Bu itibarla ekibimle birlikte hizmet üretmeye gayret ediyoruz.” dedi.

234 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38

Warning: file_get_contents(http://api.habermatik.net/v3/d/index.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38
DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle