Hoşgeldiniz  
..................................................... ..................................

Girne Koleji Öğrencilerinden Cumhuriyet Balosu

Erkan Ilik | 29 Ekim 2021 | Eğitim, Genel, Güncel A- A+

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 98’inci yıl dönümü ve Cumhuriyet Bayramı Haftası dolayısıyla Girne Koleji Fethiye Kampüsü Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Balosu düzenlendi. Yoğun katılımın gerçekleştiği görkemli baloda Girne Koleji Fethiye Kampüsü öğrencilerinin gösterileri izleyenler tarafından yoğun ilgi gördü.

Girne Koleji Fethiye Kampüsü öğrencileri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel “Cumhuriyet Balosu” düzenledi. Çalış’ta  Sultan Akuaparkta gerçekleşen baloya Girne Koleji Fethiye Kampüsü Kurucusu Ercan Başbal, Girne Koleji Okul Müdürü Değer Erdemli, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile birlikte  başlayan baloda, Cumhuriyet Belgeselinin izlenmesi, piyano dinletisi, okul korosu, drama ve zeybek gösterisinin yapılması ile son buldu.

Birbirinden güzel etkinliklerin sergilendiği baloda öğrenciler 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının coşkusunu dolu dolu yaşadı. Baloda kısa bir konuşma gerçekleştiren  Girne Koleji Okul Müdürü Değer Erdemli “Dünyanın en kıymetli toprakları olan aziz vatanımız üzerinde bu büyük milletin Cumhuriyet idarisi ile beraber bağımsız olarak dünya durdukça yaşayacağına olan inancımı belirtip hepinizin Cumhuriyet bayramını kutlar ve saygılarımı sunarım. Bu kıymetli vatanı bize vatan yapan başta Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere vatanın bölünmez bütünlüğünü milletin huzurunu sağlayan ve bu ilmi gaye için toprağa düşerek şehitlik mertebesine ulaşan bütün şehitlerimize rahmetle anıyor ve manevi huzurlarında saygı ile eğiliyorum. Kurtuluş savaşının ardından 29 Ekim 1923’de milletimize en yakışan rejim olan Cumhuriyet idaresine geçirilmiş Cumhuriyet Türkiye Büyük Millet Meclisin de oy birliği ile kabul edilmiş aynı gün Mustafa Kemal Atatürk de ilk Cumhurbaşkanı olarak seçilmiştir. Daha sonraları demokrasi ile taçlandırılan Cumhuriyet dünya durdukça yaşatılmaya devam edecektir. Cumhuriyet erdemin, faziletin, halk iradesinin, hak, hukuk ve medeniyetin adıdır. Bu idari sisteminde insan hakları, milli dayanışma, ferdin, toplumun huzuru ve refahı azami şekilde korunacaktır. Cumhuriyetimizin ilanından bugüne kadar eğitimde, kültürde, ekonomide, alt yapı hizmetlerinde her safhada çok önemli gelişmeler kaydetmemize rağmen Cumhuriyetin korunması ve kollanmasın da gençliğin bekçiliğine her zaman ihtiyacımız vardır. Bu nedenle Cumhuriyeti korumak ve yaşatmak en temel görevimizdir. Sevgili gençler Atatürk “Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak olan sizlersiniz” diyerek bu görevi gençliğe emanet etmiştir. Bu emaneti korumak ve görevleri yerine getirmek için bilgili ve güçlü olmak zorundasınız. Tarihimizi, kültürümüzü, inancımızı iyi bilmek durumundasınız. Hem milli hem de evrensel kültürü öğrenmelisiniz, ülkenize, milletinize karşı sorumlulukları bilen dünya milletine 03.43 bir üyesi olarak dünya ile paralel yaşamayı becerebilen istikrarımıza ve istikbalimize yönelen tehlikeleri zamanında sezebilen ve bunu başarabilmek için devamlı kendisini yenileyen, geliştiren gençliğe ihtiyacımız bulunmaktadır. Size güveniyoruz, size inanıyoruz, ülkemizi bulunduğumuz yerden daha yüksek ve ileriye götüreceğinize umudumuzu taşıyoruz. Bu duygularla hepinizin Cumhuriyet bayramını tekrar kutluyor hepinize sağlık ve mutluluklar diliyorum. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk” ifadelerinde bulundu.

 

563 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38

Warning: file_get_contents(http://api.habermatik.net/v3/d/index.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38
DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle