Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ............................................... ..........................................................

FRANSIZ MALLARINA FETHİYE’DEN DE BOYKOT

Erkan Ilik | 30 Ekim 2020 | Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

FRANSIZ MALLARINA FETHİYE’DEN DE BOYKOT

Fethiye’de uzun yıllardır boya ve boya malzemeleri ile izolasyon ürünlerinin ticaretini  yapan tanınmış iş adamı Mustafa Toklu; Fransız mallarını raflarından indirdi. İş adamı Toklu açıklamasında “Fransa’nın  Peygamberimize yapmış olduğu hakaret içerikli yayınlar nedeniyle Fransız mallarını satmama kararı aldım. Yerli ve milli malları satacağım. Fransa’nın geçmişte Asala terör örgütüne ve uzun yıllardır da bölücü terör örgütüne vermiş olduğu destekler her geçen gün artmaktadır. Ben tüm esnaflarımıza ve iş adamlarımıza sesleniyorum; Fransız mallarını satmayın, vatandaşlarımız da almasınlar. Mesele hükümet meselesi değil Vatan meselesidir” dedi.

Fethiye Muğla makası mevkiinde boya ve izolasyon malzemesi satan Mustafa Toklu, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macrı-on ve Charlie Hedbo isimli derginin yüce dinimiz İslam ve İslam peygamberi Hazreti Muhammed’e yaptıkları saldırı ve hakareti kınamak için işyerinde daha önce satışını yaptığı Fransız mallarını satmama kararı aldı. Mustafa Toklu açıklamasında “Fransa Cumhurbaşkanı  Hedbo isimli derginin yüce dinimiz İslam ve İslam peygamberi Hazreti Muhammed’e yaptıkları saldırı ve hakaretleri sonrası Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da ulusa seslenerek Fransız mallarına yönelik boykot çağrısı gerçekleştirdi. Bana göre bu çağrı, bir hükümet veya bir parti meselesi değildir. Tarihe döndüğümüzde Suriye’de karşımızda Fransa var. Oraya DEHAŞ terör gruplarını getirmiş Türkiye’ ye karşı savaştırıyor. Bakıyoruz Irak’ta Fransa var. Afrika’yı sömüren Fransa; Müslüman devletleri  yıllarca sömürdü.  Şimdi bakıyoruz Libya’da Fransa karşımıza çıkıyor. Azerbaycan’ da  Ermenileri kışkırtıyor, destekliyor ve silah veriyor. Akdeniz’de kendi deniz sahamızda bizim herhangi bir araştırma yapmamızı engelliyor. Yunanistan’ı kışkırtıyor. Uçak gemisi gönderiyor ve silah desteği yapıyor. Her alanda Fransa; Türkiye’nin  karşısında.  Bu hükümetin meselesi ve sanki Cumhurbaşkanımızın meselesi gibi görünüyor. Bu hükümet yokken Sayın Cumhurbaşkanımız yokken, Fransa’nın desteklediği Ermeni asala örgütünü bu millet ne çabuk unuttu. Büyükelçilerimizi, ataşelerimizi katleden terör örgütü Asala ne çabuk unutuldu. Fransa’nın her dönemde bölücü örgütlerin  destekçisi olduğunu, bu hükümet yokken de biliyoruz. Onun için geçmişi ve tarihi iyi araştırmalı ve asla unutmamalıyız. Devletimizi yönetenler bugün vardır, yarın yoktur. Burada asıl olan devletimizin varlığı olmalıdır. Bu anlamda kim olursa olsun, biz bu kararın arkasında olmalıyız. Fransız mallarına vermiş olduğumuz her para Türkiye’nin karşısına silah ve kurşun olarak geri dönüyor. Ülkemizde her üründe yüzde yüz yerli ve milli olan ürünler var. Millet olarak bu ürünleri kullanmaya dönmeliyiz. Bunu hem kullanırken, hem de satarken gerçekleştirmeliyiz. Birilerinin bu anlamda ilk adımı atması gerekiyor. Bende iş yarimde, bunları göstermek amacıyla ve milletimize  örnek olmak amacıyla  Cumhurbaşkanımızın bu çağrısına kulak verdim ve boykotu başlattım. Fransızların ürettiği hiçbir ürünü satmayı bırak, iş yerime sokmayacağım. Aynı duyarlılığı bütün esnaflarımızdan, Fethiye’de ve Muğla’da yaşayan Türkiye’deki tüm esnaflarımızdan bekliyorum. Herkes bu duyarlılığı göstermeli. Herkes hükümetimizin bu boykot kararına uymalı. Bu bizim millî duruşumuzdur, bu bizim insani duruşumuzdur” şeklinde konuştu.(HABER/FOTO-ŞULE UĞUR)

358 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,7582
EURO 10,4033
BIST 12,1097
ALTIN 499,55

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle