Fethiye’nin Yeni Halk Plajı Yoğun İlgi Görüyor

11 Temmuz 2022 - 21:26

Fethiye Belediyesi, Kargı Mahallesi Muhtarlığı ve Kargı Mahallesi Geliştirme ve Güzelleştirme Derneği iş birliği ile faaliyete geçirilen Akmaz Halk Plajı yoğun ilgi görüyor.


Akmaz Halk Plajı ve mesire alanı Kurban Bayramı tatilinde yerli ve yabancı tatilciler tarafından yoğun ilgi görüyor. Fethiye şehir merkezine en yakın Halk Plajı Kargı Mahallesinde hizmete başladı. Barut Otelin destekleri Fethiye Belediyesi, Kargı Mahallesi Muhtarlığı ve Kargı Mahallesi Geliştirme ve Güzelleştirme Derneği iş birliği ile dünyanın sayılı bölgesindeki sıgla ağaçları arasında bulunan Akmaz Halk Plajı ve mesire alanı yerli ve yabancı misafir ve tatilcilerini ağırlıyor. Tatilcilerin rahat bir tatil geçirmeleri adına her türlü imkanların Plaj içerisinde yer aldığını ifade eden Kargı Mahallesi Muhtarı Cafer Söğüt, ” Halkımızın hesaplı ve rahat bir gün geçirmeleri adına plajımız güler yüzlü personeli ile hizmet veriyor. Gelmek isteyen tüm halkımıza planımızı kapıları açıktır. Herkesin bayramını kutlarım” dedi.

“Halkımız İçin Proje Gerçekleştirdik”

Kargı Mahallesi Muhtarı Cafer Söğüt, ” Akmaz Plajı bir günlük bir proje değildir. Yaklaşık 2 yıldan beri süren bir projedir. Rant gözetmeksizin halkımızın faydasına bir proje düzenlenmiştir. Burada emeği geçen bütün kurumlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Burada en büyük pay Barut grubudur. Haydar Barut Bey’e bu projeyi hayata geçirmemizde yardımcı olduğu için teşekkür ederim. Sadece Barut Otel değil , Orman İşletme Müdürlüğü, Fethiye Belediyesi, derneğimizin ve buna benzer diğer kurumların ortak projesidir. Bu projenin hayata geçmesinde büyük katkıları olan Barut Otel sahibi Haydar Barut ve otel personeline, Fethiye Kaymakamlığımıza, Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca ve ekibine, Fethiye Orman İşletme Müdürümüz ve işletme personeline, mahallem  ihtiyar heyetime ve Kargı Mahallesi Geliştirme ve Güzelleştirme Derneği yönetimindeki arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Temiz Ve Ucuz Plaj İçin Çalıştık”

Muhtar Cafer Söğüt, “Burada halkımızın en ucuz, en maliyetsiz, en temiz şekilde denize girmesini sağladık. Bu konuda çok mutluyuz. Burada yaklaşık yirmi, yirmi beş tane piknik masamız var. Ücretsiz şekilde halkımızın hizmetine sunuluyor. Tuvaletlerimiz ve duşlarımız var. Peyzaj çalışmalarımız devam ediyor. Yetişebildiğimiz kadar hazırlamaya çalıştık. Ama seneye daha kapsamlı bir çalışma, daha düzgün bir düzenlememiz olacak” diye konuştu.Haber-Hakan AYKIRI

  • Adınız ve Soyadınız

  • E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)

  • Yorumunuz

*

code

*

Fethiye Gazetesi 2021 Her Hakkı Saklıdır