Hoşgeldiniz  
................................................

FETHİYEDE YAYA GEÇİTLERİNE ‘KIRMIZI ÇİZGİ’ UYGULAMASI

Erkan Ilik | 30 Mart 2021 | Eğitim, Genel, Güncel, Manşet, Mugla A- A+

FETHİYEDE YAYA GEÇİTLERİNE ‘KIRMIZI ÇİZGİ’ UYGULAMASI

İçişleri  Bakanı Süleyman Soylu’nun sosyal medya hesabından ’30 Mart’ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz’ paylaşımının ardından Fethiye’de  ‘Kırmızı çizgi’ uygulamasına başlandı. Yayalara öncelik tanınmasına dikkat çekilen uygulama kapsamında, belediye ekipleri yaya geçitlerindeki beyaz renkli şeritlerden bazılarını kırmızı renge boyamaya başladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılı süresince yürütülecek ‘Yayalar kırmızı çizgimiz’ etkinliği kapsamında yaya ve okul geçitleri önlerinde sürücülerin yer zemin işaretlemeleriyle bir kez daha uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarılması için Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat’ın da katılımı ile Fethiye’de  etkinlik düzenlendi.Etkinliğe Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Ahmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Atatürk Caddesi üzerinde gerçekleşen ve Gazi  İlkokulu öğrencilerinin de pankart ve düdük çalarak eşlik ettiği etkinlikte renkli görüntüler oluştu. Çevredeki vatandaşlara şapka, maske ve düdük dağıtılan etkinlikte Kaymakam Fırat, “Bilindiği üzere bugün tüm Türkiye’de yaya önceliğini vurgulamak adına sahalardayız. Özellikle çocuklarımızın da bu etkinlikte yer almalarını istedik. Toplum farkındalığını oluşturmak için, Türkiye’de aynı anda sahada olmak çok önemliydi. Bu projenin mimarı sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya teşekkür ediyorum” dedi ve ardından kırmızı çizgiyi kendi elleriyle boyadı.

Etkinlik sonrası Kaymakam Eyüp Fırat ve diğer protokol üyeleri öğrencileri çeşitli hediyelerde bulundular. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

2021 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle