Hoşgeldiniz  
..................................................... ..................................

Fethiye’de Kadınlar Atatürk’ü Akdağ’ın Zirvesinde Andı

Erkan Ilik | 11 Kasım 2021 | Genel, Güncel A- A+

Fethiye Tabiat Kadınları Yürüyüş Gurubu, Atatürk Anma Haftası’nda Akdağlar’ın zirvesine yürüyüş gerçekleştirdi.

 

Fethiye Tabiat Kadınları Yürüyüş Gurubu, Atatürk Anma Haftası’nda Akdağlar’ın zirvesine yürüyüş gerçekleştirdi. Dünyada ve Türkiye’de kadınlardan oluşan tek yürüyüş gurubu, Fethiye Tabiat Kadınları Yürüyüş Gurubu, Atatürk’ü Anma Haftası’nda 67 kadın yürüyüşçüyle Akdağlar’a zirve yürüyüşü gerçekleştirdi.

10 Kasım sabahı Fethiye merkezinde bir araya gelen kadınlar, sirenler çalarken, hep birlikte Saygı Duruşu’nda bulundu. Fethiye Tabiat Kadınları Yürüyüş Gurubu, daha sonra Akdağlar’ın zirvesine çıkmak için harekete geçti. Fethiye Tabiat Kadınları Yürüyüş Gurubu Gurup Lideri Mihriban Arslan öncülüğünde Tezlibey, Pırnaz ve Karamuar mevkilerini aşan kadınlar, ellerinde Türk Bayrakları ve Atatürk posterleriyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 83. Ölüm Yıldönümü nedeniyle Anma Yürüyüşünü zirveye kadar devam ettirdiler. Burada Saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’mızı söyleyen Fethiye Tabiat Kadınları Yürüyüş Gurubu, Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ruhuna Fatiha da okudular.

Fethiye Tabiat Kadınları Yürüyüş Gurubu Lideri Mihriban Arslan; “Atatürk’ümüzü anmak için bu yürüyüşü gerçekleştirdik. Yürüyüşe 67 kadın yürüyüşçümüz katıldı. Akdağlar’ın zirvesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hatırlayıp, andık. Çok mutluyuz. Atatürk’ü anma Akdağlar Zirve yürüyüşümüze katılan tüm kadınlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

308 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38

Warning: file_get_contents(http://api.habermatik.net/v3/d/index.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38
DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle