Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

ERGUN “VICIK VICIK İLİŞKİLER İÇERİSİNE GİRİLMİŞ”

Erkan Ilik | 21 Mayıs 2021 | Genel, Güncel, Manşet, Mugla, Siyaset A- A+

Fethiye’ye gelen İYİ Parti Muğla Milletvekili  ve İYİ parti Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun; İYİ Parti ilçe başkanlığını ziyaret etti. İlçe yönetimiyle bir araya gelen İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun; ülke gündemine dair çok önemli açıklamalarda bulundu. Milletvekili Metin Ergun dünya gündeminin de yakından izlediği ve bölüm bölüm yayınlanan videolar ile ilgili olarak “vıcık vıcık bir ilişki içersine girilmiş. Savcıların bu meseleyi soruşturması gerekir diye düşünüyoruz. Bu bahsedilen iddiaların binde biri bile doğruysa devlet yönetme felsefesine uymaz” dedi.

“COVİD SALGININA KARŞI VERİLEN BAŞARISIZ MÜCADELEYİ YAŞIYORUZ”

Muğla milletvekili Metin Ergun’u ilçe yönetimi ile birlikte karşılayan İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban açıklamasında “İYİ Parti genel başkan yardımcımız ve yerel yönetimler başkanımız Muğla Milletvekilimiz Metin Ergun; İYİ parti ilçe binamızı ziyarette bulundular. Vekilimiz covid-19 hastalığından dolayı yoğun bir tedavi süreci yaşadı ve çok şükür bu hastalığı yendi ve sağlık durumu iyi. Çalışmalarına tekrar başladı. Bu gün’de Fethiye’ye geldi. Kendilerine bir kez daha geçmiş olsun dileklerinde bulunuyoruz. Isparta il başkanımızı covid-19  virüsünden dolayı kaybettik. Çok üzüntülüyüz. Vekilimiz ile birlikte il başkanımızın cenazesine katıldık. Hükümetin 13-14 aydır covid ile verdiği başarısız mücadeleyi yaşıyoruz. Aşı yok, para yok, lebaleb kongreler var, şeyhlerin cenazelerine binlerce katılım var ama esnafa gelince esnafın durumu çok kötü ve bazı esnaflarımızın  dükkanı hala kapalı. Herkes hükümetten bir açıklama ve destek bekliyor. Toplumun her kesiminden vatandaşlarımız aşı bekliyor. Ne kadar aşı geldiği belli değil. Aşının ne zaman geleceği ve vurulacağı belli değil. Plansız bir şekilde bu süreci yönetmeye çalışıyorlar ama yönetemiyorlar. Ülkemizde çok büyük bir şekilde aşıya ihtiyaç varken Libya’ya ve bazı ülkelere aşılar peşkeş çekildi. Gün geçtikçe ölüyoruz. Bu virüsün  ekonomiye etkisi, soysal düzene yansıması hayatımızı her geçen gün zorlaştırmakta. Bizde teşkilatlar olarak vatandaşlarımızı ve esnaflarımızı devamlı bir şekilde ziyaret ediyoruz, çarenin İYİ partide olduğunu ve bu durumu nasıl çözeceğimizi anlatıyoruz. Ziyaretinden dolayı vekilimize teşekkür ediyorum” dedi.

“İNANILMAZ VICIK VICIK İLİŞKİLER İÇERSİNE GİRİLMİŞ”

İYİ Parti Muğla Milletvekili Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun’da konuşmasında “Covid-19 hastalığını geçirdim. Gerçekten çok ağır bir hastalık. Allah kimseye yaşatmasın. Çok uzun sürdü ve birkaç defa testim hep pozitif çıktı. Çok şükür atlattım. Tekrar sağlığıma kavuştum. Kaldığımız yerden çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnsanımız her geçen gün ekonomik bir zorluk içersinde, bataklığa doğru sürükleniyor. Özellikle esnaflarımız çok zor durumda. Aynı şekilde turizm esnaflarımızda çok kötü bir durumda. Geçtiğimiz gün turizm ile ilgili bir açıklamada bulunmuştum. Turizm tarihi bir kırılmaya doğru gidiyor. İktidarın çok acilen tedbir alması gerekiyor. İktidar ile gördüğümüz korona ile yeterli bir mücadeleyi sürdüremiyorlar. İnanın sadece korona değil iktidar ülkeyi yönetemiyor. Yani AK parti iktidarı artık Türkiye’yi yönetemiyor. Bu getirmiş oldukları başkanlık ve partili cumhurbaşkanı sistemi Türkiye’yi uluslar arası bütün göstergelerde yönünü negatife çevirdi. Ekonomide, denetleme birliğinde, hukukun üstünlüğünde, basın özgürlüğünde, bireysel gelişmişlikte ve tüm göstergelerde negatife çevrilmiş bir durumdadır. Başkanlık sisteminin vurgulandığı 2018 yılından beri iyileşmiş bir tane göstergesi bulunmamaktadır. Yolsuzluk göstergesi inanılmaz bir boyuta ulaştı. Uluslar arası endekslerden bahsediyorum.  Türkiye’de yapılan çalışmalardan değil. Uluslar arası endekslerden bahsediyorum. Yolsuzluk grafiği inanılmaz bir şekilde yükselmiş. Zaten artık ortaya da çıkıyor.  Cerahatin ucu akmaya başladı. Özü daha arkada. Türkiye soyulmuş aslında. Görüntü bu ve inanılmaz vıcık vıcık ilişkiler içersine girilmiş. Türkiye’nin bir an önce bu yapıdan kurtulması gerekiyor” dedi.

“SAVCILARIN BU MESELEYİ SORUŞTURMASI GEREKİR”

Gazetemiz muhabirinin sorularını yanıtlayan Metin Ergun “az önce ifade ettiğim gibi garip bir ilişki içersine girilmiş. Biraz önce değim gibi vıcık vıcık bir ilişki içersine girilmiş. Savcıların bu meseleyi soruşturması gerekir diye düşünüyoruz. Bu bahsedilen iddialar binde biri bile doğruysa devlet yönetme felsefesine uymaz. Mafya pisliği diye adlandırdıkları kişilere koruma verilmiş iddiaları doğruysa, bilmiyoruz. Bu kadar çok yakın ilişki içinde olması, bu kadar özel yakın ayrıcalıklı koruma verilmiş olması gibi  iddialar mutlaka hukukun soruşturması gereken şeylerdir. Çok kötü bir manzara ve git gide adım adım düzelmez ise batı literatüründe bir terim kullanmak gerekir. Ben şu an bu terimi kullanmıyorum” dedi. HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ

511 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,8689
EURO 10,4740
BIST 12,1977
ALTIN 499,21

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle