Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Cumhuriyet Dalışı Ölüdeniz’de

Erkan Ilik | 28 Ekim 2020 | Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Sağlık, Siyaset, siyasi, Spor A- A+

Serbest Dalış dünya rekortmeni milli sporcu Şahika Ercümen, sosyal sorumluluk projesi adına dalış gerçekleştirecek. 29 ekim 2020 Perşembe günü Ölüdeniz Oyster Otel önünde gerçekleştirilecek olan dalış “Cumhuriyet Bayramı” etkinliği olacak.

Milli Sporcu Şahika Ercümen kimdir?

Sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak kendini göstermekten çekinmeyen milli sporcu, 2013 itibarıyla serbest dalış alanında 4 adet resmi dünya rekoru sahibidir. Dünya rekorlarının yanı sıra 1998’den beri katıldığı yüzme ve sualtı sporları müsabakalarında ulusal ve uluslararası 100’ün üzerinde madalya, çeşitli özel ödüller, kupalar, birçok Türkiye Rekoru elde etmiştir.

“Tüm zorluklara rağmen, gerçekten istediğinizde, sonuna kadar inandığınızda ve bunun için tüm gücünüz, kalbiniz ile çalıştığınızda önünüzde hiçbir zorluk duramaz.” diyen Şahika Ercümen, 2019 yılında  deniz kirliliğine dikkat çekmek için azmak plajında dalış yaptı. Ula ilçesine bağlı Akyaka Mahallesi’nde bulunan Kadın Azmağı’ndaki kirliliğe dikkat çeken Ercümen,  Rekor çalışmalarının yanı sıra , sualtı sporlarını yaygınlaştırmak, sevdirmek, engelli arkadaşlarımızla engelsiz dalış yapmak, su, çevre kirliliği nesli tehlike altında olan canlıların korunması ve sağlıklı beslenme konularında farkındalık yaratmak ve çözümler üretmek amacı ile gönüllü sosyal projeler yürütüyor.(Haber Sinan Sarıoğlan)

1783 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,9589
EURO 9,4827
BIST 10,6239
ALTIN 463,50

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle