Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül’e Yeni Görev

20 Haziran 2022 - 10:15

Fethiye’de göreve başlamasının hemen ardından kendini kısa sürede Fethiye halkına sevdiren ve oldukça da başarılı çalışmalara imza atan Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, Hakim ve Savcılar Kurulu 1’inci Dairesi tarafından hazırlanan 2022 adli ve idari yarı ana kararnamesi ile Tekirdağ Bölge Adliye Mahkemesini kurmak üzere ataması yapıldı. Bingül’ün Tekirdağ Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı olarak ataması sonucu, Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığına ise Erzurum Cumhuriyet Başsavcı Vekili Günşafak Karartı atandı.

AW332595

HSK hakim ve savcı yer değişikliği sonuç listesini yayınladı. Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesin tarafından hazırlanan 2022 adli ve idari yarı ana kararnamesi ile 5075 adli yargı, 351 ise idari yargıdan olmak üzere toplam 5426 hakim savcının görev yerinde değişiklik yapıldı. Kararname sonrası Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan ve kısa sürede Fethiye halkına kendini sevdiren Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, Tekirdağ Bölge Adliye Mahkemesini kurmak üzere, Tekirdağ Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı olarak atandı.

Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül’den boşalan Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı görevine ise Erzurum Cumhuriyet Başsavcı Vekili Günşafak Karartı atandı. Ayrıca Cumhuriyet Başsavcı Vekili olarak atanan Günşafak Karartı’nın eşi olan  Şeyma Öztürk Karartı da Erzurum Hâkimliğinden Fethiye Hakimliğine atandı. Haber-Hakan AYKIRI

  • Adınız ve Soyadınız

  • E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)

  • Yorumunuz

*

code

*

Fethiye Gazetesi 2021 Her Hakkı Saklıdır