Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

BİLSEM Yaz Okulu Eğitimleri Başladı

Erkan Ilik | 21 Temmuz 2022 | Eğitim, Genel, Güncel, Mugla A- A+

BİLSEM Yaz Okulu Eğitimleri Başladı

BİLSEM Yaz Okulları 18 Temmuz 2022 Pazartesi günü itibarıyla eğitimlere başladı. 4 hafta sürecek olan kurslar, 14 Ağustos’ta sona erecek.   Bu yıl 81 ilde ilk defa gerçekleştirilen ve bütün öğrencilerin (2021-2022 eğitim öğretim yılı esas alınarak 2. sınıftan 12. sınıfa kadar olan tüm örgün eğitim öğrencileri) katılımına açık olan BİLSEM Yaz Okulu, eğitimlerine başladı. 18 Temmuz – 14 Ağustos tarihleri arasında olmak üzere 4 hafta sürecek olan dersler; hafta içi ve cumartesi günleri günde 2 saat (1 ders saati 40 dk.), haftada ise 8 saat olarak düzenlenecek.

Çocukların hem bilimsel ve akademik becerilerini geliştirmelerine hem de kültür, sanat ve spor alanlarında beceri sahibi olmalarına yardımcı olan BİLSEM Yaz Okullarında dersler, bilim ve sanat üzerine (akıl ve zeka oyunları, hızlı okuma teknikleri, bilimsel araştırma teknikleri, düşünme eğitimi, havacılık ve uzay, görsel sanatlar, modern fizik ve elektronik, tasarım ve inovasyon, problem çözme teknikleri, robotik, yaratıcı yazarlık vb.) gerçekleştiriliyor. Ücretsiz olan BİLSEM Yaz Okullarında, bir öğrenci en fazla 2 farklı atölye/ders grubundan yaz okuluna devam edebiliyor.

Muğla’da 4 ilçede faaliyet gösteren BİLSEM Yaz Okullarına; Bodrum Bilim Sanat Merkezinde 112 öğrenci, Fethiye Bilim Sanat Merkezinde 108 öğrenci, Menteşe ilçemizde yer alan Muğla Bilim ve Sanat Merkezinde 105 öğrenci, Milas Bilim Sanat merkezinde ise 109 öğrenci katılım gösteriyor. Öğrencilerin tercihleri doğrultusunda açılan bilim ve sanat atölyeleri; Bodrum’da 6, Fethiye’de 6, Menteşe’de 9, Milas’ta ise 2 farklı alanda atölye çalışmalarını sürdürecek.

Yaz okullarının faaliyete girmesiyle Muğla Bilim ve Sanat Merkezini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Atölyeleri tek tek dolaşan ve yerinde inceleyen İl Müdürü Emre Çay, etkinliklere iştirak ederek yürütülen faaliyetler hakkında öğrencilerle sohbet etti.

İlk kez bu sene faaliyete başlayan BİLSEM Yaz Okulları hakkında değerlendirmede bulunan İl Müdürü Emre Çay “Öğrencilerimiz Bilim ve Sanat Merkezlerimizde açılan yaz okullarında, sanatsal ve bilimsel temelli etkinliklerle hem eğlenip hem öğrenerek kaliteli zaman geçiriyorlar. Bu sayede yaz tatilinde özel yeteneklerini keşfetme, farklı alanlarda kendilerini geliştirme imkanı buluyorlar. BİLSEM’e seçilmiş öğrenciler dışında, 2. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm öğrenciler de yaz okulları sayesinde BİLSEM ortamını tanıyarak farklı deneyimler kazanmış oluyorlar. ” diyerek öğrencilere başarılar diledi.

75 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle