Hoşgeldiniz  
..................................................... ..................................

Başkan Otgöz, Muhtarlar Gününü Kutladı

Erkan Ilik | 18 Ekim 2021 | Genel, Güncel A- A+

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir açıklama yaparak tüm muhtarların gününü kutladı.

Seydikemer ilçesinde 65 mahalle bulunduğunu ve her mahalle muhtarıyla istişare halinde olduklarını belirten Başkan Otgöz, muhtarların vatandaşlarla aralarında bir köprü görevi gördüğünü ve hizmetlerin en hızlı şekilde halka ulaşmasında katkılarının çok büyük olduğunu kaydetti. Başkan Otgöz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Hizmetlerin halka en hızlı şekilde ulaşmasını sağlayan mihenk taşlarından biri olan muhtarlık, yerel demokrasinin de en eski örneklerinden birini temsil etmektedir. Tarihsel geçmişi çok eskilere dayanan muhtarlık görevi, bugün de önemini koruyarak devam etmektedir. Köylerimize ve mahallelerimize kamu kaynağının aktarılması hususunda birinci derecede sorumluluk bilinciyle 24 saat görevi başında bulunan muhtarlarımızın, hizmetlerinin hatırlanması, sorunlarının konuşulması ve sorunlarına çözüm üretilmesi düşüncesiyle 19 Ekim Muhtarlar Günü 2015 yılında Resmi Gazete’de yayınlanan bir genelgeyle kabul edilmiştir. Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde birinci derecede rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetiminin birinci basamağını oluşturmaktalar. Muhtarlarımız demokrasinin ve huzurun sağlanmasında en önemli görevi yerine getirmektedir. Seydikemer’imizde bu bilinçle 65 mahalle muhtarıyla omuz omuza çalışıp, hizmetleri aksatmadan vatandaşlara ulaştırmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle gece gündüz demeden halkımızla birlikte olan, halkımızın talep ve ihtiyaçlarını en kısa yoldan yetkili makamlara arz ederek çözüme kavuşturmak için çabalayan muhtarlarımızın gününü kutluyorum.”

 

133 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38

Warning: file_get_contents(http://api.habermatik.net/v3/d/index.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38
DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle