Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

BAŞKAN OTGÖZ, GENÇLİĞİN BAYRAMINI KUTLADI

Erkan Ilik | 18 Mayıs 2021 | Genel, Güncel, Manşet, Siyaset A- A+

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Türk Milleti’nin 102 yıl önce bağımsızlık meşalesinin yakıldığı gün olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

E

19 Mayıs’ın sadece bir tarih olmadığını, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adı olduğunu dile getiren Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz mesajında şu ifadelere yer verdi

“Emperyalist devletlerin ülkenin her yerini işgal ettiği bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’a çıkarak İstiklal Mücadelesini başlatacağının ilk işaret fişeğini vermiştir. Yokluk ve umutsuzluk içinde mücadele eden Türk Milleti, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bağımsızlık mücadelesini görmüş ve Kurtuluş Savaşına giden yolda varını yoğunu ortaya koymuşlardır.

Düşmanının karşısında asla diz çökmeyen Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs’ta bir milletin kaderini değiştirmekle kalmamış; bilimde, sanatta, eğitimde, tarımda, sanayide de büyük yatırımlara imza atarak Türkiye’yi çağdaş medeniyet seviyesine ulaştırmıştır. Bugün ise aynı ruh ve bilinçle ülkemizi her alanda geliştirmeye devam ediyoruz. Bu gelişmede ise gençlerin yeri büyük öneme sahip. Mustafa Kemal Atatürk, ‘Biz her şeyi gençliğe bırakacağız… Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.’ Sözüyle gençlere olan güvenini bir kez daha ortaya koymuştur. Bugünün Türkiye’sinde sporda, bilimde, sanatta Atatürk’ün işaret ettiği gençlerin olduğunu bilmek bizleri umutlandırıyor.

Bu vesileyle 19 Mayıs 1919’un 102. yıldönümünde Milli Mücadelemizin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bütün İstiklal kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.” Haber- Hakan ÇELİKDEMİR

439 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle