Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

BAŞKAN KARACA, “VATANDAŞIMIN BİR KURUŞ PARASINI KİMSEYE YEDİRTMEM”

Erkan Ilik | 01 Nisan 2021 | Genel, Güncel, Manşet, Mugla A- A+

BAŞKAN KARACA, “VATANDAŞIMIN BİR KURUŞ PARASINI KİMSEYE YEDİRTMEM”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Belediyesi Mart ayı meclis toplantısında yaptığı açılış konuşmasında, Çalış bölgesindeki sahil düzenlemesinin 17 Mayıs tarihine kadar biteceğini ifade ederek, Ovacık ve Hisarönü bölgesinde yapılan alt yapı çalışmasının da Ramazan Bayramı öncesinde biteceğini söyledi.

2021 yılının Mart ayı Belediye Meclis Toplantısı Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Salonunda gerçekleşti. Belediye Başkanı Alim Karaca’nın önderliğinde yapılan toplantıda, CHP’li Belediye Meclis üyeleri Sami Kemik ile birlikte Cumhur İttifakı belediye meclis üyelerinden Arif Coşkun ve Süleyman Cengiz mazeretleri nedeni ile toplantıya katılmadılar.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan ve Fethiye Belediyenin yapmakta olduğu çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, sözlerine Türkiye Voleybol Kadınlar 2. Ligi Playoff Final Etabı 1. Grup’taki tüm maçlarını kazanarak Sigortashop Kadınlar 1. Ligi’ne yükselen Fethiye Bahçeşehir Spor Kulübü takımını tebrik ederek başladı.

Çalış Bölgesinde Yapılan Sahil Düzenlemesi 17 Mayıs Tarihinde Sona Erecek”

Fethiye Belediyesinin Türkiye’deki ender borçsuz belediyeler arasında yer aldığı belirten Başkan Karaca, “Sezona yetiştirebilmek için mücadele verdiğimiz bazı projelerimiz var. Daha önce de bu çalışmalar hakkında kamuoyunu bilgilendirmiştik.  Çalış sahil düzenlemesiyle ilgili Mayıs 17 itibariyle bitiş tarihi var. 7 milyonluk bir projemiz bu. Ve şu an itibariyle zamanında biteceğini tahmin ediyoruz. Evvelki gün yine yerinde incelemeler yaptık.  Bu bölgedeki bütün alt yapı çalışmaları bitti. Üst yapı çalışmaları başladı. Bazalt ve seramik döşemesi ve peyzajına geçildi.  Yine sahil bandıyla ilgili hava hatlarının yeraltına alınması, kanalizasyon hatlarının bazılarının yenilenmesi, asbest borularının yenilenmesi ile ilgili bir projemiz vardı. Burada alt yapıyı bitirdik, üst yapıya başladık. Nisan 10 itibariyle, en geç Nisan 15 itibariyle bütün sahil bandı düzenlemesini bitiriyoruz. Sadece aydınlatmalarla ilgili bölüm kalacak. Orada da Nisan 15’inde aydınlatma direkleri gelecek ve yerinde montajından sonra bölgedeki yürüyüş yolları ve peyzaj çalışmasına geçeceğiz. Onları da 12 Mayıs itibariyle bayramla beraber tamamlayacağız” diye konuştu.

 “Söz Verdiğimiz Bütün Sözleri Yerine Getireceğiz”

Fethiye merkezde yapılan alt yapı çalışmalarının da hızlı bir şekilde ilerlemekte olduğunu söyleyen Karaca, “Yine 3,5-4 milyonluk bir projemiz vardı. Bahriye Üçok Parkı. O da planladığımız gibi gidiyor. Son aşamaya geldik. Onu da bayrama kadar bitiriyoruz. Cumhuriyet Caddesi, İnönü Caddesi, Ölüdeniz Caddesi, Mustafa Kemal Bulvarı’nda yapmış olduğumuz ihaleler sonuçlandı. İhaleyi alan firma ile birlikte sözleşme imzalayacağız. Ölüdeniz Caddesi’ndeki bütün hava hatlarının yer altına alınması işlemi bitti. Kanalizasyon yenileme işlemleri önümüzdeki günlerde devam edecek. Yağmur suyu drenajları ile ilgili Nisan 15 itibariyle 15 gün içerisinde bitiriyoruz. Akabinde Baha Şıkman Caddesinin bir kısmına geçtik. Sadece Petek Sitesi ile  Ölüdeniz Caddesi arası kaldı. Onu da 15 – 20 gün içerisinde süperonline giriyor, kanalizasyon hatları yenileniyor, asbest boruları yenileniyor. Ve akabinde de ihalesini yaptık zaten kaldırımları ve aydınlatmaları ile birlikte Mayıs 30 itibariyle tamamlamayı düşünüyoruz” dedi.

“Ovacık Bölgesindeki Çalışmalarımız Bayram Öncesi Sonlanacak”

Ovacık ve Hisarönü bölgelerinde yapılmakta olan çalışmalara da değinen Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “ En büyük problem Ovacık Hisarönü bölgesinde. Biz oradaki vatandaşlarımıza da söyledik. 2 yıllık bir bitiş tarihi var. İhale süreç tarihi vardı. Burada Ovacık Hisarönü’ndeki Atatürk Caddesi ve Ovacık Caddesi ile ilgili çalışmamızı da Ramazan Bayramına kadar bitireceğiz. Zaten orada yaşayan vatandaşlarımıza ve turizmci esnaflarımıza da böyle belirtmiştik.  Ovacık  Caddesini kendi imkanlarımızla ihaleyi yapmadan fen işlerimiz nisan 30 itibariyle tamamlayacağız. Dün MUSKİ  ile fen işlerimiz ile Muğla’da toplantı yaptık onlarda alt yapı çalışmalarını en kısa sürede bitirecek bayrama kadar Atatürk caddesini de trafiğe açacağız. Şehirde istediğimiz şekilde gitmeyen durum oldu. Hisar caddesinde ve barlar sokağında biz bunun ihalesini yapmıştık. Daha önce MUSKİ alt yapı ile ilgili içme suyuyla ilgili çalışma yapmayacağını söylemişti.Sonrasında aradan çıkarmak istediği söyledikler. Oradaki bütün çalışma bitiyor. Biz oradan yapmış olduğumuz ihaleler tamamlamadığı için kaldırım ve dekoratif taş döşemesi hemen şimdi başlayacağız. Orada Nisan 30 itibariyle hayata geçireceğiz. Patlangıç bölgesinde pazaryeri bölgesinde kendi emeklerimizle enerji üreten pazaryeri yapıyoruz orada da 350 – 400 bin belediyemizin bir geliri olacak.Onunla ilgili de hiçbir eksiklik yok. Şu an itibariyle planladığımız şekilde Haziran 30 itibariyle bize teslim edecekler. Şuanda montajlıma  başladı alt yapısı bitti.Haziran 30 itibari ile saygıdeğer Fethiye halkımızın da kullanımına sunulacak” şeklinde konuştu.

“Vatandaşımın Bir Kuruş Parasını Kimseye Yedirtmem”

Başkan Karaca, yapılan çalışmaların titiz bir şekilde devam ettiğini de belirterek, “Benim bir yapım vardır ve bunu hemen hemen herkes bilir. Ben vatandaşımın ve devletimin bir kuruş parasını hiç kimseye yedirtmem. Yapılmakta olan ihale şartnamelerinin dışında yapılan  bir usulsüzlük var ise hiç beklemem, gereğini yaparım” ifadelerinde bulundu.   Haber-Foto/Hakan AYKIRI 

1111 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle