Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ...................................................................

ALİM KARACA,“POZİTİF VAKA SAYIMIZ 16’YA DÜŞTÜ”

Erkan Ilik | 01 Ekim 2020 | Genel, Güncel, gundem, Mugla, Sağlık, Siyaset, siyasi A- A+

ALİM KARACA,“POZİTİF VAKA SAYIMIZ 16’YA DÜŞTÜ”

Dünyayı ve ülkemizi olumsuz etkileyen korona virüs salgını devam ederken Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca Fethiye’deki pozitif vakalar hakkında bilgiler aktardı. Devlet Hastanesi’ndeki pozitif vaka sayısının 16’ya düştüğünü söyleyen Karaca, 20 kişinin de evinde kontrolde olduğunu ifade etti.

“153 POZİTİF VAKAMIZ OLDU”

Turizm sezonunun açılmasının ardından sayıların yükselişe geçtiğini dile getiren Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca yaptığı açıklamada, “Turizm sezonunda 153’e çıkan vaka sayılarında önemli bir düşüş oldu. Özverili bir şekilde çalışan sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Ekiplerimizin okullarda dezenfektasyon işlemleri başta olmak üzere çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Korona virüsü ile Mart ayında başladığımız mücadelemiz, bugünlere kadar geldi. Devletin farklı kurumları ile birlikte organize bir şekilde çalışmamız devam ediyor. Mart ayından sonraki 3-4 aylık süreçte vaka sayılarını sıfırlamıştık. Turizm sezonunun açılmasının ardından sayılar yükselişe geçmişti. Kurban Bayramı’ndan sonraki dönemde pik yaptı ve 153 pozitif vakamız oldu.

KARACA, “FETHİYE EN GÜVENLİ İLÇELERDEN BİRİSİ”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Kasım ayı içerisinde sayıların tekrardan sıfırlanacağını düşündüğünü ve şu anda Fethiye’nin en güvenli ilçelerden biri olduğuna değinirken açıklamasına şöyle devam etti, “Fethiye Devlet Hastanesi’nde pozitif vaka sayımız 16’ya düştü. Evlerinde kontrol altında olan kişi sayısı ise 20. Kasım ayı içerisinde sayıların tekrardan sıfırlanacağını düşüyorum. En başından bu yana özverili ve fedakâr bir şekilde çalışan sağlık çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Olağanüstü bir mücadele örneği verdiler ve vermeye de devam ediyorlar. Hepsine minnet borçluyuz. Belediye ekiplerimiz aralıksız çalışıyorlar. Okulların da dezenfektesi olmak üzere her alanda mücadelemizi veriyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

 

611 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,1931
EURO 9,6960
BIST 1,1827
ALTIN 502,50

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle