Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

AKCİĞER KANSERİN’E BİTKİSEL TEDAVİ

Erkan Ilik | 28 Eylül 2020 | Genel, Güncel, Manşet, Sağlık A- A+

AKCİĞER KANSERİN’E BİTKİSEL TEDAVİ
İlknur Mersin’in bitkisel tedavisiyle, Aydın’ın Söke ilçesinde 2 yıl önce akciğer kanserine yakalanan 50 yaşındaki hasta tekrar eski sağlığına kavuştu. Söke’de yaşayan emekli Mustafa Ovan’a 21 Eylül 2018 tarihinde öksürük nedeniyle gittiği hastanede akciğer kanseri ve KOAH teşhisi kondu. Ovan, nefes borusu ile akciğeri arasında bulunan tümörün yok olması için kemoterapi tedavisi gördü. İlaçlarla hastalığının gelişimi durmasına rağmen Ovan’ın, iyileşme göstermediği belirtildi.

DERMANI EMEKLİ ÖĞRETMEN VE YAZAR İLKNUR MERSİN OLDU
Ovan’ın dermanı Söke’de aktarlık yapan emekli öğretmen ve yazar İlknur Mersin oldu.
Mersin’in Söke Dağı’nın eteklerinden topladığı şifalı otu doktoruna danışarak kullanan Ovan’ın hastalığında mucizevî şekilde iyileşme görüldü. Günde 3 öğün otu kaynatarak yemekten 1 saat sonra içtiğini söyleyen Ovan, iki yılda akciğer kanserine yenerek eski sağlığına kavuştuğunu kaydetti.
Laboratuarda test ettirdi. Doğayı sevdiğini ve doğadaki bitkileri araştırdığını kaydeden İlknur Mersin; “Öğretmenlikten emekli olduktan sonra aktarlık mesleğine başladım. Doğadaki şifalı otları araştırıyorum. Yaşlı bir kadının doğadan topladığı bir otla akciğer kanserini yendiğini öğrenince bu otu buldum. Ege Üniversitesi Botanik Bölümü´nde yaptırdığım tahlillerde otun içindeki maddelerin akciğer rahatsızlıklarına iyi geldiğini ve zehirli bileşikler taşımadığını tespit ettirdim. Akciğer rahatsızlığı olan Mustafa Ovan, bu şifalı otu kullanmak istediğini söyledi. Ben de doktoruna danışmak kaydıyla otu kullanması için kendisine verdim. İlk bir ayda bu vatandaşın ağrıları sızıları dindi. Bir ay düzenli şekilde kullandıktan sonra, çektirdiği renkli filmde rahatsızlığının geçtiği görüldü” dedi. (Haber – Şule Uğur)

 

736 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle