Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

Zihinsel Özürlüler Derneği’nden Altı Noktaya Ziyaret

Erkan Ilik | 14 Ocak 2014 | Genel, Güncel A- A+

 

Zihinsel Özürlüler Derneği’nden Altı Noktaya Ziyaret

Fethiye Zihinsel Özürlüler Derneği yönetimi Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesine ziyarette bulundu. Dün sabah Fethiye Müftülüğünü dernek başkanı Necdet Yaman ile birlikte ziyaret eden Fethiye Zihinsel Özürlüler Derneği yönetimi öğleden sonrada Altı Nokta Körler Derneği Fethiye şubesine ziyarette bulundular.

Yaklaşan yerel seçin öncesi seslerini duyurmaya çalışan Fethiye Engelliler Derneği hareketlilik dikkat çekmekte. Ziyaret nedeniyle bir açıklamada bulunan Fethiye Zihinsel Özürlüler Derneği başkanı Necdet Yaman “Zaman zaman Fethiye’deki engelli dernekleri ile çeşitli görüşmeler yapmaktayız. Bu görüşmeler yaptığımız derneklerden birisi de Altı Nokta olmakta. 30 Martta yerel seçimler var. Engelliler olarak gelen adaylarımızdan neler talep edeceğiz. Hangi noktalarda taleplerimiz olacak. bu konular ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak zaman zaman yapmış olduğumuz konulardaki görüşmeleri pekiştirmek için gelmiş bulunmaktayız. Yerel anlamda Fethiye’deki engellilerin sorunlarının çözümü konusunda projelerimiz oluyor. Genelde sorunlarımız aynı özelde farklılıklarımız var. Ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Bir zamanlar Necdet Beyin başkanlık yapmış olduğu özürlüler derneğinin kurucu üyeleriydik diyen Altı Nokta Körler Derneği Fethiye şubesi başkanı Mehmet Üstün’de konuşmasında “genel olarak biz ilkeli olmak şartıyla tüm engelliler ile bir arada tepkiler koyabiliyoruz ve düzenlenen etkinliklerde bulunabiliyoruz. Özelde ise görme engelli olarak sorunlarımız var. Kamuoyu şöyle bilsin; hiçbir zaman bizler başka engelli örgütleriyle özelde sorunlarımız ayrı ve bu sorunları kendi içimizde çözmeye çalışıyoruz. Genelde ise tüm engellileri gerektiren sorunlarda birlikte çabalıyoruz. Bizler engellilerimize yönelik gönüllü çalışan insanlarız. Çalışmalarımız bu şekilde sürüyor” dedi.

Konuşmasına devam eden Mehmet Üstün “Biz geçmişte Necdet Beyin etkinliklerine katıldık. Onlar bizim etkinliklerimize katıldı. Onlar bizim yolumuza çıkmaz.  Bizler onun yoluna çıkmayız. Biz bu şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Zaman zamanda bir araya geliyoruz.   İlkeli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Zaman zamanda bir araya geliyoruz. Bu nazik ziyaretinden dolayı Necdet beye çok teşekkür ediyoruz” dedi.(FG)

IMG_9453_640x427 zihinsel engelliler ziyaret (2)_640x480

521 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 9,2620
EURO 10,7921
BIST 12,7720
ALTIN 526,44

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle