Hoşgeldiniz  

Zabıta’dan, Saatcı’ya Ziyaret

admin | 05 Eylül 2011 | Güncel A- A+

Zabıta Haftası dolayısıyla ziyaretler zincirinin ilki Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya yapıldı.

Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürü Halime Ok ve beraberinde zabıta personeli tarafından yapılan ziyarette Başkan Saatcı, “Zabıta arkadaşlarımızın Ramazan ayında göstermiş olduğu yüksek çabadan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyarette konuşan Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürü Halime Ok, “4-11 Eylül Zabıta haftası olarak her yıl ülkemizde kutlanmaktadır. Bizde ilk ziyaretimizi Sayın Belediye Başkanımız Behçet Saatcı’ya yapıyoruz. Söylemek istediğim geçtiğimiz yıllar içerisinde bize verilen destekten dolayı, bize her zaman önderlik eden ve bize her zaman destek olan Belediye Başkanımız Behçet Saatcı’ya çok teşekkür ediyoruz. Basına da bizleri vatandaşla buluşturduğu için teşekkürler” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, “Klasik şeyler söylemek istemiyoruz artık… İstanbul’da bir ilçe belediyesinin zabıta personeli bir kavgada kalbinden bıçaklanarak vefat etmiş. Şuraya geleceğim, aslında Kılığı ve kıyafeti ile emniyet güçlerinden farkı olmayan, ancak işlevi anlamında farkı olmayan hatta bazen daha cesur davranan ama kendisini koruma gücü olmayan bir teşkilat zabıta teşkilatımız… Arkadaşlarımıza her türlü sorumluluğu veriyoruz.  Ancak kişisel olarak kendilerini koruyacak malzemelerden kendilerini uzak tutuyoruz. Her geçen gün sorumluluğu artan Zabıta Teşkilatımızın, konumunun İç İşleri Bakanlığı tarafından gözden geçirilmesini tavsiye ediyorum. İçkili yerleri denetleyen, sokak satıcılarla, seyyar satıcılarla kavga eden, dilencilerle uğraşan, zaman zaman inşaat yıkımlarında silahlı saldırıya uğrayan Zabıta arkadaşlarımızın en azından kişisel donanım anlamında koruma gereçleri ile desteklenmesi gerekiyor. Mademki bu sorumlulukları arkadaşlara veriyoruz. En ufak bir hadisede emniyet güçlerini arayıp beklemek hem zaman kaybı, hem de çıkan olayın bitmesinden sonra ancak ulaşım sağlanabiliyor. Bu anlamda arkadaşlarımızın ciddi sıkıntıları var. Ayrıca Ramazan arkasına denk gelmesi münasebeti ile kendi aileleri ile bile iftar yapamadılar. Belediye’de nöbet görevlerini icra ettiler. Fethiye’de 2 tane çadırda, yoksul 100 kadar insanın evlerine bizzat ulaşmak, onlara sıcak çorba içirmek çok önemli. Zabıta arkadaşlarımızın Ramazan ayında göstermiş olduğu yüksek çabadan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

212 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4972
EURO 9,0483
BIST 10,1685
ALTIN 441,79

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle