Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Yılmaz’dan Her Yere Eşit Hizmet Sözü

Erkan Ilik | 20 Mart 2014 | Güncel, Siyaset A- A+

Yılmaz’dan Her Yere Eşit Hizmet Sözü

CHP Fethiye İlçe Örgütü tarafından Esenköy’de bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda Muğla’nın 30 Mart yerel seçimleri sonrası Büyükşehir statüsüne girecek olmasının getireceği artılar ve eksiler konuşuldu. CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz’ın da katıldığı toplantıya katılım yoğun oldu.

“Keramettin Yılmaz’a Sahip Çıkalım”

CHP İlçe Örgütü tarafından Esenköy’ de düzenlenen Bilgilendirme Toplantısı’nı genç, yaşlı çok sayıda vatandaş dikkatle dinledi. Toplantı da CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz’a Esenköy Halkı’nın ilgisi yoğun oldu.

Bilgilendirme Toplantısı’na katılan isimler arasında Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı’ da vardı. Çaylı konuşmasında CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz’ı destekleyerek,” Ben CHP’ye daha önce hiç oy vermedim. Sağ görüşlüyüm. Bizi artık Büyükşehir yönetecek. CHP’ye ve Keramettin Yılmaz’a sahip çıkmanızı istiyorum” dedi.

Çaylı, “Fethiye, Çamköy, Eldirek, Karaçulha öksüz kalmasın diye, biz ileriyi görebiliyorsak, CHP’nin yanında olmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Konuşan Bir Belediye Olacağız”

CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz ise, ” Fethiye çukurunun bir ucu Seydikemer, Çamköy, Karaçulha, Eldirek, İncirköy ve Üzümlü ile beraber tek bir proje ile kanalizasyonu gerçekleştireceğiz.  Arıtma tesisimizi tek bir arıtma tesisi ile çözeceğiz. Su sorununuz yıllardan beri devam ediyor. Büyükşehir Yasası’nın çok güzel avantajları var. Öncelikle Muhtarlarımız daha önce İl Genel Meclisi’ne gidiyorlardı. Şehircilik İl Müdürlüğü’ne gidiyorlardı. Artık Muhtarlarımız bundan sonra doğal meclis üyelerimiz. Meclis Üyelerimiz hem Esenköy’de hem diğer yerlerde sizinle bizim aramızda köprü olacak insanlar. Diğer yandan,”Ben Belediye ile işbirliği yapmak istiyorum” diyenler için Fikir Kulüpleri oluşturacağız. Sürekli takip eden, konuşan bir Belediye olacağız. Sivil Toplum Örgütleri ile sizler ile barışık bir belediye olacağız.” dedi.

İlk Günden İtibaren İmar Planı Yapılacak”

“İhtiyaçlarınız belli” diyerek sözlerine devam eden Keramettin Yılmaz, “Bir Beldenin bir Mahallenin asıl modern bir Kentleşmeye dönüşmesi için İmar Planı lazım. Planlama olmadan hiçbir şey olmaz. Çünkü plan olacak ki; yollarımız açılsın, açılan yollardan kanalizasyonları yapalım. Kanalizasyonun merkezi de arıtma tesisi olsun. Açılmış olan yolları tozdan topraktan kurtaralım. Onun için Muğla Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ilk günden itibaren İmar Planınızı yapacağız. Arkasında temiz su gelecek. Eskiden küçük küçük belediyelerdik. Hepimiz ayrı ayrı plan yapıyor, su şebekesi yapıyorduk. Bir elin nesi var, iki elin sesi var. İşte tüm Muğla sınırlarının temiz suyunu Muğla Büyükşehir halledeceği için daha başarılı olacaktır. Bu yasanın getirdiği en güzel avantajlardan bir tanesi Büyükşehir’in ve İlçe Belediyelerin devletten alacak olduğu gelir tam 6 kat artıyor” diye konuştu.

Herkese, Her Yere Eşit Hizmet”

Herkese her yere eşit hizmet sözü veren Yılmaz, “Şu sözü veriyorum. Şehir merkezini bitirelim de ondan sonra Esenköy’e gelelim demeyeceğiz. 100 lira paramız varsa eşit pay ayırıp, eşit hizmet getireceğiz. Sizleri bu yaz tozdan, topraktan kurtarmaya söz veriyorum. Yaylalara vızır vızır otobüs çalışacak. Hepsinin idaresi tek, bütçesi tek, şoförleri tek terden idare edilecek” sözlerine yer verdi.(FG)

Yılmaz'dan Her Yere Eşit Hizmet Sözü (1)_640x427 Yılmaz'dan Her Yere Eşit Hizmet Sözü (2)_640x427 Yılmaz'dan Her Yere Eşit Hizmet Sözü (3)_640x427 Yılmaz'dan Her Yere Eşit Hizmet Sözü (4)_640x427 Yılmaz'dan Her Yere Eşit Hizmet Sözü (5)_640x427

482 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle