Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Yılmaz “Tatil Herkesin Hakkıdır”

Erkan Ilik | 25 Şubat 2014 | Genel, Güncel A- A+

Yılmaz “Tatil Herkesin Hakkıdır”

CHP Seçim Ofisi’nde haftalı kadınlar buluşmasında konuşan CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz, Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışını Fethiye’de hakim kılacaklarını belirterek “ Her kesimden vatandaşımızın mutlu yaşayacağı bir kent yapacağız. Fethiye’de yaşayan engelli kardeşlerimizin de rahatlıkla denize girip tatil yapabilmesi için plajlarda özel düzenlemeler yapacağız. Biz önce insan sloganıyla geliyoruz” dedi.

Fethiye’de yaşayan engellilerin Türkiye ortalamasının oldukça üzerinde, yüzde 14 gibi seviyede olduğunu belirten Yılmaz, projelerini bu gerçekleri dikkate alarak hazırladıklarını söyledi. Evlerinde engelli aile bireyleri olanların da sosyal hayatlarında kısıntı yaptıklarını ve rahatça bir yerlere gidemediklerini, onların da engelli gibi yaşadıklarını söyleyen Keramettin Yılmaz, engelli bakım evleri yapacaklarını ve geçici sürelerle buralara bırakılan engellilere görevlilerin sevgi ve şefkatle bakacaklarını söyledi. Yılmaz şunları söyledi: “ Bu bakım evlerine engelli çocuklarını ya da ana babalarını bırakan vatandaşlarımız, 4-5 saat sonra artık ne zaman işleri bitince döndüklerinde tekrar alıp evlerine dönebilecekleridir. Biz bu hizmetimizle Türkiye’ye örnek olacağız.”

Bakırköy Belediyesi ile işbirliği içinde her yıl ortalama 2000 engelliyi Fethiye’de tatil ve spor yaptırdıklarını söyleyen Yılmaz şunları söyledi:” Tatil Herkesin Hakkıdır” sloganıyla bugüne kadar Ölüdeniz’e gelen 15 bin civarında engelli kardeşimize tatil yaptırdık. Tatil yaparken sosyal etkinliklere de katıldılar, spor yaptılar, kitap okudular, gezdiler, yürüdüler. Bu kardeşlerimizin mutluluğunu görmek bizi de mutlu etti. Şimdi de Fethiye’de özel plajlar ve düzenlemeler yaparak Fethiye’deki engelli kardeşlerimizin rahatlıkla denize girmelerini ve tatil yapmalarını sağlayacağız. Başka belediyelerle anlaşarak engellilerimizin başka turizm yörelerini de gezmelerini sağlayacağız.  Engellilerimiz mutlu olmadan toplum olarak mutlu olmamız mümkün değildir.”(FG)

Yılmaz “Tatil Herkesin Hakkıdır”  (2)_574x480 Yılmaz “Tatil Herkesin Hakkıdır”  (1)_640x425

.

325 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle