Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Yılmaz “Ölüdeniz’in Kanalizasyonu Bir An Önce İhaleye Çıkarılmalı”

admin | 01 Şubat 2012 | Güncel A- A+

Ölüdeniz Belediye Başkanı CHP’li Keramettin Yılmaz, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’dan Kanalizasyon ve arıtma tesisi isteğinde bulunacak.
Yarın Fethiye’ye gelmesi beklenen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Kayaköy ve Tlos antik kentinde incelemeler yapacak. Ölüdeniz’in CHP’li Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz’da Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’dan Ölüdeniz’in Hisarönü ve Ovacık Mahalleleri için kanalizasyon ve arıtma tesisi ihalesinin biran önce yaptırılması için destek isteyeceğini bildirdi.
Ölüdeniz’in kanalizasyon projesini tamamladıklarını ve iller bankasına teslim ettiklerini dile getiren Yılmaz, “İller bankasının ihale yapmasını istiyoruz. Bu konuda Turizm bakanımızdan da isteğimiz ister bizim kanalizasyonumuzu yaptırsın, isterse de maddi kaynak sağlasın. İller bankası ya da Ölüdeniz belediyesi olarak biz ihalesini yapalım. Hisarönü ve Ovacık Mahallemizin kanalizasyonunun acilen yapılması gerekiyor. Ardından da arıtma tesisimizin inşaatının tamamlanması gerekiyor.” dedi.
Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, Ölüdeniz Beldesinin bütün yollarının asfalt ile kaplanmasını istediklerini belirterek, “Bunlar beldemizin olmazsa olmazları arasındadır. Yazın Hisarönü ve Ovacık beldemizdeki her yerde fosseptiklerle ve paket arıtma tesisleri ile biz bu işe çözüm arıyoruz. Ölüdeniz belediyesinin bütçesi ile 20 yıl daha beklesek yine de yapmamız mümkün değil. Bu nedenle bir an önce bu sorun çözülmeli. Çevre koruma veya İller Bankası ya da turizm bakanlığımız tarafından sağlanacak olan maddi kaynak ile biz yapalım. Bizim tek isteğimiz bu sorunun kısa zamanda çözülmesidir” diye konuştu.

450 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,0293
EURO 9,5360
BIST 10,7121
ALTIN 465,12

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle