Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Yılmaz “Bizim Önceliğimiz İnsanı Sevmek”

Erkan Ilik | 18 Mart 2014 | Güncel, Siyaset A- A+

Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz, önceki gün yoğun günlerinden birini yaşadı. İlk olarak Ovacık Grand Üçel Otel’de düzenlenen Çay Partisi’ne davet edilen Keramettin Yılmaz, daha sonra Kayaköy halkı ile bir araya geldi. Yılmaz, Foça Mahallesi Civcivli Ahmet Ağa Meydanı’nda düzenlenen “Birlik Gecesi” ne de katıldı.

“En Büyük Başkan Bizim Başkan”

CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz,  Ovacık Grand Üçel Hotel’ de düzenlenen Çay Partisi’ne katıldı. Ölüdeniz Muhtar Adayı Yüksel Ergün ve Eşi Filiz Ergün tarafından düzenlenen Çay Partisi’ne katılan Keramettin Yılmaz, kapıda sevenleri tarafından alkışlar ve “En Büyük Başkan Bizim Başkan” sloganları ile karşılandı. Bayanların gönüllerince bir gün geçirdiği Çay Partisi’nde Yılmaz, tüm masaları tek tek dolaşarak, bayanlara çiçek verdi. Çay Partisi’ne Eşi Ümit Yılmaz ve CHP İlçe Kadın Kolları ile birlikte katılan Yılmaz, küçük büyük tüm vatandaşların ilgisiyle karşılandı, bayanları kırmayarak onlar ile fotoğraf da çektirdi.

Yılmaz’dan Sorunları Çözme Sözü

Daha sonra Kayaköy’de vatandaşlarla bir araya gelen CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz vatandaşların sorunlarını dinleyerek çare olacaklarını dile getirdi ve sorunları çözme sözü verdi.

Birlik Gecesi’ne Yoğun Katılım

Foça Mahallesi Civcivli Ahmet Ağa Meydanı’nda ise “Birlik Gecesi” düzenlendi. CHP İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen gecede çok sayıda yerel sanatçı sahne aldı. CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz’a Foça Mahallesinde de coşkulu bir karşılama vardı. Keramettin Yılmaz geceyi kimi kucağından, kimi de yanı başından hiç ayrılmayan çocuklar ile birlikte izledi. Gecede hep bir ağızdan, yüzlerce vatandaş tarafından 10. Yıl Marşı ayakta söylendi. Birlik Gecesi’nde sahne alan Eser Tunçoğlu, tüm türkülerini; birlik, beraberlik, kardeşlik, barış ve Cumhuriyet için söyledi. Gecede  “F Dans Grubu” gösterileri de yer aldı.

“Bizim Önceliğimiz İnsanı Sevmek”

CHP Muğla Milletvekilleri Prof. Dr. Nurettin Demir ve Ömer Süha Aldan’ın da katıldığı gecede CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz ise,”Biz sizden birisiyiz. Sizin önceliğiniz neyse bizim önceliğimizde o. Bizim önceliğimiz insanı sevmek. Örfüne adetine, kültürüne bağlı.20 yıldan beri bizim belediyemiz diyemiyorsunuz. Bunu bu akşam gözlerinizden okudum. Ama 20 yıl sonra sizin belediyenize sadece bir Pazar kaldı. Biz sevgi, güler yüz, dost kapısı bir Belediye vaat ediyoruz. Bugün nasıl burada buluştuysak,20 yıllık taleplerinizi, ihtiyaçlarınızı biz çözeceğiz. Gençlerimizle, büyüklerimizle, akil insanlar ile çözeceğiz. Fethiye 31 tane Meclis Üyesi ve 1 Başkan’a emanet edilecek bir Kent değil. 140 bin nüfusumuz,100 bin seçmenimiz ile Göcek, Üzümlü, Çiftlik, Çamköy, Karaçulha, Ölüdeniz ve Fethiye Belediyesi ile 7 tane Belediye birleşiyoruz. Muğla’da seçeceğiniz bir CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı ile Fethiye’de seçeceğiniz CHP’li Belediye Başkanı ile uyum içerisinde, en hızlı şekilde hizmeti getireceğiz” diye konuştu. “1 yıldan beri CHP’de bir çatlak, bir kırgınlık var mı? diye bakıyorlar” diyerek sözlerine devam eden Keramettin Yılmaz, “Bunun hesabını yapıyorlar. Biz bu hesabı başta Sn. Milletvekillerimiz, daha önceki dönem Milletvekillerimiz, İlçe Başkanımız, daha önce Belediye Başkan Adayı olmuş Yusuf Hıra, Ahmet Çaçaron, duayen eski Belediye Başkanımız Özer Olgun ile beraber tüm CHP’liler kenetlendi. Birlik içerisinde. Çatlak değil, beton olduk. Kıymık koparamazlar” dedi.

“Herkese Eşit Hizmet”

Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti; “CHP’li bir Fethiye Belediyesi’nde evlerde sağlık hizmeti vereceğiz. Sizlere Halk Plajları kuracağız. Fethiye Belediyesi’nde Sosyal Demokrat bir Belediye olsaydı şu ana kadar, gençlerimizin evlenebileceği düğün salonları yapılırdı. Kapalı yüzme havuzları yapılırdı. Çocuklarımıza spor salonları yapılırdı. Dans salonları yapılırdı. Kültür ve Sanat Salonları yapılırdı. 1 metre kare yeri satmayız. Ölüdeniz’de bugüne kadar hiç bir arsa satmadık. Hiç kimseden parke katılım, yol parası almadık. Belediye’nin her şeyi sadece yap-işlet-kiraya ver değildir. Sizlere ailece gidip 50 kr çay içebileceğiniz yerler yapacağız. Çalışan hanımlarımızın çocukları için Çocuk Bakım Evi yapacağız. Engelli kardeşlerimiz için Engelli Bakım Evi yapacağız. Biz iş ve aş yaratan bir Belediye olacağız. Sivil toplum Örgütleri ile sizler ile her zaman konuşan belediye olacağız. Ne kadar bütçemiz varsa her mahallemize, yeni katılan Beldelerimize, köylerimize herkese eşit hizmet vereceğiz” .

“Chp İçin Buradayım”

Birlik Gecesi’nde Alevi Tahtacılar Derneği Genel Başkanı Yolcu Bilginç de sahne aldı. Bilginç, “Biz hiçbir siyasi partinin maşası, ayağı değiliz. Hepsine eşit mesafedeyiz. Ama Derneğimizin Tüzüğü’nde bir tek maddemiz vardı. O da ilk maddemizdi. Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet Devrimleri’nden yana tavır alır ve bu uğurda çalışan kurumlarla ortak çalışma içerisinde bulunuruz. Bugün CHP için buradayım. Sizler gibi benim de ilk muhatabım bize Cumhuriyeti, CHP’yi emanet eden Mustafa Kemal Atatürk ve Altı oktur. Biz bu uğur da buradayız” ifadelerini kullandı.(FG)

Yılmaz “Bizim Önceliğimiz İnsanı Sevmek” (2)_640x425 Yılmaz “Bizim Önceliğimiz İnsanı Sevmek” (1)_640x425 Yılmaz “Bizim Önceliğimiz İnsanı Sevmek” (2)_640x425 Yılmaz “Bizim Önceliğimiz İnsanı Sevmek” (3)_640x425 Yılmaz “Bizim Önceliğimiz İnsanı Sevmek” (4)_640x425 Yılmaz “Bizim Önceliğimiz İnsanı Sevmek” (5)_640x425 Yılmaz “Bizim Önceliğimiz İnsanı Sevmek” (6)_640x425 Yılmaz “Bizim Önceliğimiz İnsanı Sevmek” (7)_640x425 Yılmaz “Bizim Önceliğimiz İnsanı Sevmek” (8)_640x425 Yılmaz “Bizim Önceliğimiz İnsanı Sevmek” (9)_640x425 Yılmaz “Bizim Önceliğimiz İnsanı Sevmek” (10)_640x425 Yılmaz “Bizim Önceliğimiz İnsanı Sevmek” (11)_640x425

 

644 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle