Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Yılmaz Altı Noktayı Ziyaret Etti

Erkan Ilik | 29 Mart 2014 | Genel, Güncel A- A+

CHP Ölüdeniz Belediye Başkanı ve CHP Fethiye Belediye Başkan adayı Keramettin Yılmaz Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesini ziyaret etti. Ziyaret sırasında Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi yönetim kurulu ve dernek üyelerinin de hazır bulunduğu sırada konuşan Keramettin Yılmaz;

“Başkan Mehmet Üstün’ü çok yakından tanıdığını engellilerle ilgili başarılı çalışmalar yaptığını bu nedenle kendisinin bu çalışmalarını takdire değer buluyorum.  Altı Nokta Körler Derneği kamu yararına çalışan üyelerinin bilinçli ve mücadeleci olduğunu biliyorum. Bizim için çok önemli bir dernek. Engellilere yönelik çok önemli projelerimiz bulunmaktadır. Bu projelerimizi yaşama geçirirken siz değerli arkadaşlarımızın görüşlerini alarak uygulamada bulunacağız. Biz sizlere engelsiz bir kent vaat ediyoruz. Engellilerle ilgili konukevleri, tedaviler için şehir dışına gitmeleri gerektiği zaman Belediye olarak bunu üstlenerek bu durumdaki vatandaşlarımıza yardımcı olacağız. Ulaşım konusunda yasaların bize verdiği yetki çerçevesinde engellilerin rahatı ve huzuru için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağımızın bilinmesini isterim. Muğla Büyük Şehir Belediye Başkan adayımız Dr. Osman Gürün’ün de size selamlarını getirdim. Sayın Dr. Osman Gürün’ün de engellilerle ilgili hassasiyetini biliyorsunuzdur. Engellilere yönelik çalışmalar yaparak duyarlılığını göstermektedir. Bu duygu ve düşüncelerimle bizleri kabul edip dinlediğiniz için siz sayın başkan ve yönetim kurulu üyeleri ve hazır bulunan dernek üyeleri olarak sizlere içtenlikle teşekkür eder 30 Mart Pazar günü yapılacak olan seçimlerde desteğinizi bekliyorum.”dedi.

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şube Başkanı Mehmet Üstün CHP Ölüdeniz Belediye Başkanı ve CHP Fethiye Belediye Başkan adayı Keramettin Yılmaz ve çalışma arkadaşlarının ziyaretinden dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasında “Sayın Başkan Keramettin Yılmaz’ı çok yakından tanıyorum. Benim Komşumdur. Çocukluktan beri birbirimizi tanıyoruz. Önceki yıllarda çalışmalarımız oldu. Ve bizim derneğimize de desteğini esirgememiştir. Kendisine engelli sorunlarıyla ilgili bilgi ve belgeleri sunmuş olduğumuz dosyalardan yaralandığını ve bu konularla ilgili seçim beyannamesinde engellilerle ilgili projelerinin olduğunu gördük. Biz Altı Nokta Körler Derneği olarak yerel yönetimlerden beklentilerimizle ilgili sorunlarımızı bizi ziyaret eden Belediye Başkan adaylarına ve siyasi partilere sunduk. Engellilerle ilgili konularda engellilerin söz ve karar sahibi olmaları engellilerle ilgili çalışmalar yapılırken engelli örgütlerinin görüşlerinin alınmasının önemli olduğunu engellilerin görüşlerinin alınmış olarak yapılan projelerin amaca hizmet edeceğini havada kalmayacağını belirterek konuşmasına devam etti. Biz siyasi partilerden donanımı ve birikimi olan engellilerin belediye meclislerinde yer almasının gerekliliğini vurgulamış olmamıza rağmen özellikle bazı büyük şehirlerimizde bu taleplerimize sınırlı da olsa seçilebilecek sıralardan engelli adaya listelerinde yer vermişlerdir. Genel olarak siyasi partiler sınıfta kalmışlardır. Umarım engelli sorunlarıyla ilgili belediyelerde birimler oluşturularak katılımcılığa önem verilerek bu eksikliğin giderileceği inancıyla seçime az bir zaman kala da olsa derneğimize son ziyaretin Sayın Keramettin Yılmaz tarafından yapılmış olması bir anlam taşımaktadır. Çıkmış olduğu bu yolculukta kendilerine başarılar diler 30 Mart seçimlerinin hayırlı olmasını dilerim” dedi.(FG)

Yılmaz Altı Noktayı Ziyaret Etti (1)_640x342 Yılmaz Altı Noktayı Ziyaret Etti (2)_640x338

352 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle