Hoşgeldiniz  
................................................

Yıl 2014 Mahallede Su ve Elektrik Yok

Erkan Ilik | 29 Mart 2014 | Genel, Güncel A- A+

Yerel seçimlerin gerçekleştirilmesine az bir süre kala siyasi partilerin adaylarının köy köy, mahalle mahalle ev eve ziyaretleri devam ederken, Karadere’ye bağlı Boğaz Mahallesi’nin elektriği ve suyu olmadığı ortaya çıktı. Bugüne kadar birçok başkan adayının ziyaretine gittiği mahallede 20 hane bulunduğu belirtilirken, içme suyu da kuyularda temin ediliyor. Yine aynı mahalle de yer alan bir fabrikada elektriğin olduğu ifade edilirken, mahalle sakinlerinin elektriğinin olmaması verilen sözlerinde önemini ortaya çıkarıyor. Milliyetçi Hareket Partisi Seydikemer Belediye Başkan Adayı Erdal Eroğlu, seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği Karadere beldesinde vatandaşların isyanı ile karşılaştı.

Elektriksiz ve Susuz Mahalle İsyanda

Seçim çalışmaları kapsamında harıl harıl çalışmalarını sürdüren MHP Seydikemer Belediye Başkan Adayı Erdal Eroğlu buğuna kadar yapamayacakları hiçbir söz vermediklerini belirterek, “25 – 30 yıldır yöneticilik yaptığı ve hizmet ettiğini belirtenler acaba Karadere’nin Boğaz Mahallesini göremediler mi, buraya hizmet verememiş olan bir adayın Seydikemer’e nasıl hizmet edeceği ortada. Elektrik yok, su yok bu yüzyılda yaşanılanlara bakın. Bizler en ücra noktadaki insanımıza bile hizmet götüreceğiz. Kimseye çamur attığımız yok söylemlerinde 25 – 30 yıldır hizmet ettiklerini, iktidarında desteği ile Seydikemer’e hizmet yağacağını kaydedenler kendi mahallenize hizmet verememişsiniz Seydikemer’in diğer bölgelerine nasıl hizmet edeceksiniz. Söz verirken insanların önce ben beldeme ne yaptım diye düşünmesi gerekiyor. Seçilmiş bir belediye başkanının mazereti olamaz. Görevi hizmettir, vatandaşın sıkıntısında yanında olmalı ve çözümcü olmalıdır.”ifadelerini kullandı. Katılımın çok yoğun olduğu Karadere beldesindeki toplantıda bazı vatandaşlar da eskiden siyasi parti ilçe başkanlığı yaptığı dönemde bir başkanın şehrin göbeğinde devletten kiraladığı araziye sera yaptığı imkanları ve gücü böyle kullandıklarını duymayan kalmadı. Nasıl gelip te bizden oy istiyorlar anlamakta güçlük çekiyoruz.”dediler. Öte yandan aynı mahallede yer alan bir fabrikada elektriğin olduğu ifade ediliyor ancak 20 hane elektrik olmadığı, suyun bulunmadığı üstüne basa basa vurgulanıyor ve yetkililerde açıklama bekleniyor.(FG)

erdal eroğlu_640x360 erdal eroğlu1_640x360 erdal eroğlu3_640x360 karadere elektriksiz ve susuz mahalle (1)_360x480 karadere elektriksiz ve susuz mahalle (3)_360x480 karadere elektriksiz ve susuz mahalle (4)_360x480

405 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle