Hoşgeldiniz  

Yiğenoğlu’ndan, Saatcı’ya ziyaret…

admin | 16 Eylül 2011 | Güncel A- A+

Eski Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı makamında ziyaret etti. 1999 – 2001 ve 2007 – 2008 yılları arasında Muğla Valiliği görevinde bulunan Yiğenoğlu, yıllar sonra geldiği Fethiye’nin çok değiştiğine dikkat çekti. Başkan Saatcı ise, “Makamlar gittikten sonra hala sevilip, sayılıyorsanız bu kişiliğin sana getirmiş olduğu özelliktir” dedi.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olup Keşan, Pehlivanköy, Mudurnu, Arpaçay, Haymana, Marmaris, Alanya gibi çeşitli bölgelerde kaymakamlık görevinde bulunan Lütfi Yiğenoğlu, en son olarak 1999 – 2001 ve 2007 – 2008 yılları arasında Muğla Valiliği görevinde bulunmuştu. Yiğenoğlu yaklaşık 3 yıl aynı bölgede beraber çalıştığı Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı makamında ziyaret etti.

Sıcak ve samimi bir ortamda geçen ziyarette Eski Vali Lütfi Yiğenoğlu, “Ben Muğla’ya tatil için geldim. Valiliğimiz döneminde Fethiye sevdiğimiz bir ilçeydi fakat esasında pek kalamadık. Hayatımın en güzel dönemini geçiriyorum. İstirahat ediyorum. Sevdiğimiz Başkanımızı da ziyaret ettik. Sağolsun nezaket gösterdi. Biz bıraktıktan sonra Fethiye’nin sorunlarını konuşuyoruz. Fikir alışverişinde bulunuyoruz. Şimdi ise emekli oldum. Değerli Başkanım nezlinde tüm Fethiyelilere sevgi ve selamlarımı iletiyorum”  dedi.

Başkan Saatcı ise, “İki dönem beraber çalıştık ancak birinci dönemin tadı hala damağımızda… İddialı bir cümle sarf edeceğim. Muğla turizmde belli bir noktaya geldiyse, Sayın Valimiz Lütfi Yiğenoğlu’nun bunda çok büyük katkıları vardır. Birebir yaşamış ve beraber çalışmış birisiyim. Kendisine cani gönülden başarılar diliyorum. Emekli olduktan sonra bize gelip, ziyaret etmesinden dolayı da kendisine teşekkür ediyorum. İşte makamlar böyle… Bir gün oradayız diğer gün emekli olacağız. Önemli olan insanların makamının etiketi değil, kişinin etiketini taşımasıdır. Makamlar gittikten sonra hala sevilip, sayılıyorsanız bu kişiliğin sana getirmiş olduğu özelliktir. Bu özellikleri taşıyan Sayın Valimize de teşekkür ediyorum” dedi.

192 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4163
EURO 8,9815
BIST 10,1544
ALTIN 438,12

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle