Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Yenimalle’den Keramettin Yılmaza Davullu Zurnalı Karşılama

Erkan Ilik | 03 Mart 2014 | Genel, Güncel A- A+

CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz, seçim çalışmalarına Yenimahalle’de devam etti. Yenimahalle sakinleri tarafından önceki gün davul ve zurnalarla büyük sevgi seli ve coşku içerisinde karşılanan Yılmaz, gösterilen ilgi ve sevgi karşısında duygulandı.

“Burada Kendi Evimde Gibiyim”

Alkışlar arasında Yenimahalle sakinlerine hitap eden Keramettin Yılmaz,” sizi seviyorum” diyerek konuşmasına başladı. Yılmaz, “Sizi seviyorum. Burada kendi evimde gibiyim. Ayrıca kendi evimin içini de paylaştığım, kendi komşularınız var burada. Yine burada her zaman işbirliği yaptığımız yani işlerimizi verdiğimiz arkadaşlarımız var.  Ondan dolayı benden bir şüpheniz var mı hiç? Zaten 20 yıldan beri beraberiz. Ekmeğimizi, işimizi, sevgimizi paylaşıyoruz. Gösterdiğiniz sevgiye inşallah ben layık olurum. Hakikaten duygulandım” diye konuştu.

Taahhütümüz Sevgi Ve Dost Kapısı Bir Belediye

CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz, Biz sevgi kapısı, dost kapısı, güler yüzlü bir Belediye taahhüt ediyoruz. Kapılarımız herkese sonuna kadar açık” dedi ve Belediye Başkanlığını kazandığı takdirde evlerde sağlık hizmeti vereceği sözünü Yenimahalle sakinlerine de yineledi. Yılmaz, “Hastaneye gittiniz, size iğne verildi. Hemen Belediyeyi arayıp “Kızım gel benim iğnemi yap” diyebileceksiniz. Doktorumuzla, hemşirelerimizle yanınızdayız. Tatil yok, cumartesi yok, pazar yok” dedi.

“İhtiyaç Sahiplerine Sosyal Market”

Belediye Başkan Adayı Yılmaz, ihtiyaç sahiplerine özel önemli bir projeden bahsederek, mahalle halkını bilgilendirdi. Keramettin Yılmaz, “Biz kimseye sadaka vermiyoruz. Biz sosyal market yapacağız. İhtiyaç sahiplerine bankamatik gibi bir kart vereceğiz, sizi belediye aracımızla alacağız. Sizde sosyal marketten aylık ihtiyacınızı alacaksınız” ifadelerini kullandı. Yılmaz,”Biz sosyal bir partiyiz. Sosyal insanlarız. Biz insanı seviyoruz. Kültürümüzü, örfümüzü, adetimizi, geleneklerimizi seviyoruz. Kimsenin din, dil, ırk hiçbir şeyi bizi ilgilendirmiyor. Onun için göstere göstere sadaka vermek yok bizde” dedi.

Engelli Bakım Evi Yapılacak

Engelli aileleri içinde önemli bir proje olan Engelli Bakım Evi projesinden bahseden CHP Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz,”Engelli ailelerimiz var. Engelli çocukları, ablaları var. Onlar için Engelli Bakım Evi yapacağız. İşiniz var, çocuğumu nereye bırakayım diye düşünmeyeceksiniz. Belediye’nin konuk evine bırakacaksınız. Biz orada sahip olacağız” sözlerine yer verdi. Yılmaz, çalışan hanımların çocukları için de Çocuk Bakım Evi kurulacağını söyledi.

Yapılan hizmetlere her zaman teşekkür eden Başkan Adayı Yılmaz, Çatalarık’ta yapılan Düğün Salonu’nu kışında hizmet verecek bir konuma getireceklerini kaydetti.

“İş Ve Aş Yaratmak Bizim İşimiz”

Projelerini anlatmaya devam eden Keramettin Yılmaz, Yenimahalle sakinlerinden 50 kişiyi işe yerleştirme sözü verdi. Yılmaz,”Hanımlarımızın buluşabileceği sosyal konut yapacağız. Burada Halk Eğitim ile anlaşıp, Halk Eğitim Kurs’ları açacağız.  Hanımlarımızın dikiş, nakış, elişi gibi. Fethiye’de bilgili gençler yarışmaları açacağız. Hediyelik bebek yarışmaları açacağız. Çalışmayan hanımlarımıza evlerde yöresel ürünler yaptıracağız. Pazarlar kurup bunları sattıracağız. Biz iş ve aş yaratmak için varız. Tabi ki Fethiye Belediyesi’ne herkesi işe alıyoruz diyemeyiz. Ama en az sizden Fethiye Belediyesi’ne ve Büyükşehir’e 50 arkadaşı işe koymak için size söz veriyorum” dedi.

“Eğitim Önemli, Çocuklarımızı Seviyorum”

CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz, turizmi 12 aya çıkarmak için Teleferik projesini mutlaka gerçekleştireceklerini söylerken, yapılacak diğer hizmetleri de kısaca dile getirdi. Yılmaz,”Konferans Salon’ları yapacağız. Çocuklarımıza Spor Salon’ları yapacağız. Her mahalleye Fethiye’nin merkezinde ne varsa oralara da o hizmeti götüreceğiz. Eğitim önemli. Çocuklarımızı seviyorum. Onlar da beni seviyor. Onlara her mahallede oyun alanları yapacağız” dedi.

“İnsana Yatırım Yapmak Lazım”

Keramettin Yılmaz,”İnsana yatırım yapmak lazım” diyerek,”Parke taşı mutlaka yapılacak, yol mutlaka yapılacak, çöp toplanacak. Bunlar belediyelerin asli görevleri. Ama önemli olan sizlerin, bizlerin, çocuklarımızın ruhunu beslemek. Çocuklarımızın psikolojisini beslemek. Her zaman aradığınız da yanınızda olacağım. Sevincimizi beraber paylaşıp, üzüntümüzü beraber azaltacağız” dedi ve ekledi. “Sayın Dr. Osman Gürün’ün selamı var. Diyor ki, ben 13 tane ilçe belediye başkanını görevlendirdim. Güzel bir takım kurdum. Bu takımın lideri benim diyor. Fethiye’yi istiyorum diyor. Bu halkanın içinde olalım mı?” (FG)

 

Yenimalle’den Keramettin Yılmaza Davullu Zurnalı Karşılama (1) Yenimalle’den Keramettin Yılmaza Davullu Zurnalı Karşılama (2) Yenimalle’den Keramettin Yılmaza Davullu Zurnalı Karşılama (3) Yenimalle’den Keramettin Yılmaza Davullu Zurnalı Karşılama (4) Yenimalle’den Keramettin Yılmaza Davullu Zurnalı Karşılama (5) Yenimalle’den Keramettin Yılmaza Davullu Zurnalı Karşılama (6) Yenimalle’den Keramettin Yılmaza Davullu Zurnalı Karşılama (7) Yenimalle’den Keramettin Yılmaza Davullu Zurnalı Karşılama (8) Yenimalle’den Keramettin Yılmaza Davullu Zurnalı Karşılama (9) Yenimalle’den Keramettin Yılmaza Davullu Zurnalı Karşılama (10) Yenimalle’den Keramettin Yılmaza Davullu Zurnalı Karşılama (11) Yenimalle’den Keramettin Yılmaza Davullu Zurnalı Karşılama (12)

 

393 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle