Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Yazıcıoğlu Ölümünün 5. Yılında Anıldı

Erkan Ilik | 27 Mart 2014 | Güncel, Siyaset A- A+

Yazıcıoğlu Ölümünün 5. Yılında Anıldı

Büyük Birlik Partisi Fethiye Belediye Başkan Adayı Cumali Emeç, Büyük Birlik Partililer Seçim Bürolarında yaptıkları törenle Muhsin Yazıcıoğlu dualar okudu, konuşmalar yapıldı. Vatandaşlara lokma dağıtımının da yapıldığı anma töreninde bir konuşma yapan BBP Fethiye Belediye Başkan Adayı Cumali Emeç’in konuşması partililer ağlattı. Emeç konuşmasında;  “25 Mart 2009 saat 15:03. Ve helikopter düşer/düşürülür. Helikopterde Şehit Liderim Muhsin Yazıcıoğlu, Sivas İl Başkanımız Erhan Üstündağ, Sivas İl Başkan Yrd. Yüksel Yancı, Belediye Meclis Üyesi adayımız Murat Çetinkaya, Pilot Kaya İstektepe, Muhabiri İsmail Güneş yaklaşık 48 saat sonra şehit oldukları ve naaşları bulunur.  Bu suikast 5 yıldır aydınlatılmadı. Bu suikasti yapanların bulunmamasını kabullenmiyoruz. Halkımızın ve bizim  şüphelerimiz; ne yazıkki birkaç adresi göstermektedir. Bu suikastin aydınlatılması konusunda “Namus Borcumuz” diye açıkla yapanlara şimdi soruyorum borç anlayışınız bu mu? Devlet Denetleme Kurulunun Raporu açıklandıktan sonra “kazadan kaza çıkarmayın” diyen eski bakan şimdi bu suikastten kimi sorumlu tutalım. Helikopterin düşürüldüğü gün ve sonraki günlerde yaralılara ulaşılamısını engelleyen devlet memurlarının soruşturulmasını istemeyen içişleri bakanı sen kimi koruyorsun neyi gizliyorsun. Daha çok sorularımız ve almayı düşündüğümüz cevaplar var.

Evet bu suikastte canımız kanımız liderimiz şehit oldu.

Şehit liderim Muhsin Yazıcıoğlu son 30 yılın siyasi yaşamında dik durabilmeyi başaran birkaç örnek devlet adamından biri idi. Bu dik duruşunda siyaset sahnesinde çektiği büyük acıların ve edindiği tecrübelerin rolü vardı. MHP’de Ülkü Ocakları kurucu genel başkanlığı ile başladığı siyasi kariyerindeki çizgisini hiç değiştirmeden, inandığı Türk-İslam felsefesi hedefinden hiç şaşmadan sürdürdüğü siyasi yaşamını yine bir siyasi görev esnasında meydana gelen elim bir suikast ile noktaladı.. Keşke menfur suikastten sonra aramayla geçen 47 saat boyunca Türk milletinin kendisine gösterdiği sevgi seline şahit olabilseydi.

Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nu 12 Eylülde1980 sonrasında tutuklu bulunduğu Mamak Askeri cezaevinde geçirdiği 7.5 yıl boyunca kendisine reva görülen bütün maddi ve manevi sıkıntılara rağmen Türk devletine saygısını ve Türk milletine güvenini kaybetmemediğini görenlerin saygısı kazanmıştır. Son nefesine kadar Türkiye ve Türklüğün yücelmesi için çalışan ve gerçek bir devlet adamı karakterini her davranışı ile gösteren bu asil ve mert insanı asla unutmayacağım. Milletimiz de asla unutmayacaktır. Muhsin başkanım, Sen ne efsaneydin, ne de efsaneleştirdiklerimizden… Sen bu ülkenin çocuğu, sende bu toprağın kokusu vardı, Sen bizden biri, hayatın içinden bizim gibi… Biz belki de seni onun için sevmiştik. Sen bizim dik duran başımız, adam gibi adamımız, gönüldaşımız, ülküdaşımız, gardaşımızdın.

Gitmesek de gelmesek de, sen buralarda, sen oralardaydın. Tükenmeye mahkum edilmiş bir neslin, zindanlara hapsedilmiş, prangaya vurulmuş bir düşüncenin ete kemiğe bürünmüşüydün. Seninle olsak da, olmasak da sen hepimizin başkanıydın. Seni gördükçe varlığımızın farkına varıyorduk. Kartallar yükseklerde uçar, başkanlar zirvelerde olur ve zirvelerde ölürler. Senin ölümün uzaktaki yakındaki, dünkü ve bugünkü dâva arkadaşlarını ayaklandırmasaydı, senin ölümün vatanın her köşesinden, siyasetin her türlüsünden insanları seferber etmeseydi, ben öylesi ölüme ölüm mü derdim…Bakıyorum da, seni tanıyan da ağlıyor, tanımayan da… Ölümüyle ölümsüzleşen sana mı, yoksa diriyken ölmüş kendimize mi ağlıyoruz, doğrusu henüz ben de anlamış değilim. Kendini unutmaya yüz tutmuş bu millet, senin ölümünle kendini hatırladı. Küslere, dargınlara, gözden ve gönülden uzak kalmışlara sen vesile oldun, bir araya geldiler. Sağında ve solunda partili milletvekilleri, arkasında sermayedarları, perde arkasında güç odakları olmadan, tek başına bir milletin vicdanını sızlatmanın, gönlünde taht kurmanın sırrını senden öğrendik. Hükümet olmak, ordular kurmakla elde edilemeyecek faziletleri senden sonrakiler senden öğrenecek. Gelecek nesillerimin referansı sensin. Ülküsüzleşen ülke, iddiasını kaybetmiş toplum, içi boşaltılmış davalar, yerlerde sürünen faziletliler ve gündelik oyunda, gündelik oynaştakiler senin ölümünle ayağa kalkacak İNŞAALLAH. Kalkmazsa şayet, vallahi ayaklar altında ezilmekten kurtulmayacak. Böyle olur Başkanların ölümü… Şehitlerin ölümü ölümsüzlüktür. Onların gidişi, bir milletin uyanışı, bir davanın yeniden hayat bulmasıdır. Sonsuzluğa olan sevdana kavuşmak şerefinle nail oldun. “Göz alıcı, gösterişli insanlardan sakının” derken Vatanımda yaşayanlar tam aksini yaptı. Senin yanında değil, her zaman göz alıcı insanların yanında yer aldı. Sana inanan bir avuç alperen dışında ikbal bekleyenler bilinçli bir mesafeden izlemekle yetindi. Bunu hatırlatıp gittin bu dünyadan.”ifadelerini kullandı.(FG)

büyük birlik partisi cumali emeç muhsin yazıcıoğlu anma (2)_640x427 büyük birlik partisi cumali emeç muhsin yazıcıoğlu anma (6)_640x427 büyük birlik partisi cumali emeç muhsin yazıcıoğlu anma (14)_640x427büyük birlik partisi cumali emeç muhsin yazıcıoğlu anma (11)_640x427 

610 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle