Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Yazgan :”Yarımada’da Klasik Ve Statik Siyasetin Ezberini Bozacağız”

Erkan Ilik | 10 Şubat 2014 | Genel, Güncel A- A+

Yazgan :”Yarımada’da Klasik Ve Statik Siyasetin Ezberini Bozacağız”

Çıkışlarıyla ve siyaset yapma biçimiyle yarımada da ezber bozmaya geldim diyen Ali Server Yazgan Yazgan’la güncel siyasete ilişkin mülakat yaptık. Ali Server Yazgan bize önemli ve ilgi çekici açıklamalar yaptı.

Son günlerde yarımada siyasetinde ilk günlere aksine farklı sesler gelmeye başladı. Eski siyasi alışkanlıklarını sürdürmek isteyen ve proje odaklı yaşam kalitesi açısından Bodrum Yarımadası algısı oluşturmaya ve halka kendimizi anlatmaya başlamışken bazı yapıların deveye girmeye çalıştığını açıklayan Ak Pati Bodrum Yarımadası belediye başkan adayı Ali Server Yazgan “Biz siyasetin centilmence yapılmasına özen gösteriyoruz. Hedefimizde Hiçbir siyasi parti yok. Tabi ki yıllardır iş başında olan arkadaşlarımızın eksik gördüğümüz hizmetlerinde eleştirimizi ortaya kayacağız. Eleştiri bir hak. Kimseye özensiz bir şey söylemiyoruz. Biz kadim bir öğreti ile siyaset yapıyoruz. Hedefimiz merkezi idare ile yerel idarenin yarımada da yılarca ertelenmiş vuslatını yaşatmak. Parti ve kişiler veya yapılar hedefimiz olmazlar zaten. Biz amacımıza odaklandık. Bodrumun yolunu hizmete karşı açmaya çalışıyoruz.”dedi.

BİZ SEVDAMIZIN İZİNDEYİZ

Ak Parti olarak her gün yarımada halkıyla buluşarak çeşitli toplum kesimlerine “yolun açık Yarımada” söylemi ile kendimizi ve parti politikamızı gelecek vizyonumuzu anlatmaya çabalıyoruz diyerek sözlerine devam eden Yazgan “Biz siyasetin açık bir sistem olduğuna inancımızdan ötürü toplumun karşısında dimdik ayaktayız. Sevdamız var Yarımadaya ve halkımıza. Nereye davet edilirsek elden geldiğince ulaşmaya çalışıyoruz. Ama bu çağrıldığımız yerlerdeki provokatif yapılara da ödün veremeyiz. Tavrımızı net ve en üst perdeden koyarız. Biz Sayın Başbakanın dava arkadaşlarıyız. Öyle önümüze gelene de kolay pabuç bırakmayız. “

HATA YAPANA, HALKA HİZMETİ EKSİK YAPANA AFERİN Mİ DİYECEĞİZ?
Son günlerde gündeme getirilen ‘rant’ tartışmalarına da dikkat çeken Yazgan, “Bu Bodrum’u 15 senedir CHP yönetmiyor mu? Bu kıyılarda çarpık yapılaşma varsa, bunların ruhsatlarını CHP’li belediye vermedi mi? Bodrum’un geleceği için Konacık’a bakacaksın diyorlar. Konacık dediğin 9 metrekarelik bir yer. 10 yılda burada bu kadar şey yaptıysan, Bodrum’un B’sini bile yapamazsın. Yıllarca iş başında olacaksın sonra çıkıp bütün yükü Ak Partiye atmaya kalkacaksın. Bodrum için sözü olana saygımız var. Genel siyasi konularda dedikodu odaklı yapılara prim vermeyiz. Eğer bir hata ve yanlışlık varsa Yarımada’nın yönetiminde kimseyi de masum sayıp, aman çok iyi yaptınız diyecek halimiz de yok. Eleştireceğiz ki; doğruyu bulalım. Halka hizmet için en iyisini yapalım. Bu siyasetçinin birinci görevidir.” dedi.

KLASİK SİYASETİN EZBERİNİ BOZACAĞIZ

“Yarımada yılardır büyük projelerden yoksun ”diyerek tespit yapan Yazgan “Yarımada hizmete muhtaç, planlamaya muhtaç. Büyük proje açlığı çekiyor. Palyatif tedbirlerle dünya turizmin yer nasıl edineceğiz? Güçlü yapıda büyük projelerle çıkıyoruz yola. Başbakanımıza sunacağız projelerimizi desteğiniz alacağız ve Bodrum Yarımadası büyük hizmetler alacak. Bu vuslatı sağlamak görevi bana verildi. Görevimi son güne kadar en iyi şekilde halkıma anlatacağım ve desteğini isteyeceğim. Zaten bize karşı halkın teveccühü arttıkça birilerinin de rüyaları bozuluyor. Biz bu anlamda yılların statik yapılarının ezberini bozacağız. Halkın yaşam kalitesi için varız.”(FG)

Yazgan ”Yarımada'da Klasik Ve Statik Siyasetin Ezberini Bozacağız” (1)_640x424 Yazgan ”Yarımada'da Klasik Ve Statik Siyasetin Ezberini Bozacağız” (2)_640x424 Yazgan ”Yarımada'da Klasik Ve Statik Siyasetin Ezberini Bozacağız” (3)_640x424

 

457 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle