Hoşgeldiniz  

Yayla Karaçulha’da Halk Müziği Konseri

admin | 11 Eylül 2011 | Güncel A- A+

Karaçulha İlköğretim Okulu yaptırma yararına düzenlenen ve bu yıl 11.si yapılan Yayla Karaçulha Yağlı Pehlivan Güreşleri konserinde vatandaşlar Türk Halk Müziğine doydu. Birbirinden güzel türküleriyle Ali Tunç, Hasan Bülbül, Arif Sünbül, Ayşe Demir ve Tahsin Duru sahne aldı. Gecenin geç saatlerine kadar devam eden konsere katılımın yoğun olmasından birçok vatandaş konseri ayakta izledi. Sanatçılar zaman zaman vatandaşların arasına inerek türkülere eşlik etmelerini istedi. Hareketli türkülerle çoşan vatandaşlar pisti boş bırakmadı.

Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı konuklarıyla birebir ilgilendi. Konsere katılan sanatçılara çiçek takdimi de yapılırken, Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı konsere katılan vatandaşlardan okulun yapılmasına katkıda bulunmalarını isteyerek,

“Sizler geçmiş seçimlerde bize görev verdiniz biz de verdiğimiz sözleri yerine getirmeye özen gösteriyoruz. Yayla köyümüzün elektrik olmayan belirli noktaları ile ilgili şirket gerekli ihaleyi gerçekleştiriyor. En kısa sürede o mahallemiz de elektriğe kavuşacak. Öte yandan 1948’den bugüne kadar kadastro sorunu bir türlü çözülemedi. Kimseyi suçlamıyoruz. Bir türlü aşılamayan sorunu vatandaşa anlatamadılar. Ne söz verdiysek çözdük. Bu sorunun çözümünde pay sahibi olanlar, meclis üyelerim, ilgili müdürlükler ve yeminli mali müşavir Kadir Özdemir bizlere öncülük ettiler. İyi bir çalışma örneği göstererek Ankara’ya mekik dokuduk. Sonucunda sorun aşıldı. Tapularımıza yakında kavuşacağız. Ayrıca yine belde sakinlerimizin katkılarıyla okulumuzun temelini attık sıra tamamlamaya geldi. Herkesin desteğini bekliyoruz. Kim ne kadar yardımda bulunabilirse bulunsun ister bankaya ister okula bir şekilde desteğinize ihtiyaç var. Karaçulha’daki okullarımızın fiziki şartlarının iyileştirilmesi öğrencilerin daha da başarılı olmasını sağlayacaktır.”dedi.

Yeminli Mali Müşavir Kadir Özdemir de, “Tapulama ile ilgili sorunların aşılması için çok çaba harcadık. Geçmiş belediye başkanımız toplantıyı terk etti. Bu yerler kaptırıldı. Belediye Başkanımız Yusuf Çaylı’nın gayretleriyle yaylamızdaki sorun ortadan kalktı sayılır hedefimize ulaştık. Biz olarak bu problemin üstesinden geldik.”dedi.

Konuşmaların ardından TRT sanatçısı Tahsin Duru sahneye çıktı. Birbirinden güzel yöresel türkülerle coşan vatandaşlar yerlerinde duramadılar.

 

421 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,5063
EURO 9,0587
BIST 10,1709
ALTIN 442,79

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle