Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

“Yaptıklarımız Yapacaklarımızın Teminatıdır” Diyemiyorlar

Erkan Ilik | 20 Ocak 2014 | Genel, Güncel A- A+

“Yaptıklarımız Yapacaklarımızın Teminatıdır” Diyemiyorlar

Ak Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde basın toplantısı düzenleyerek muhalefetin son günlerdeki açıklamalarına cevap verdi.  CHP Milletvekili ve Muğla Büyükşehir Adayının açıklamalarına yanıt veren Başkan Nihat Öztürk: “Sanki iktidar kendileri değilmiş gibi 30 Martta devrim olacak hizmet devrimi olacak diyorlar.  15 yıllık belediye başkanı olarak Muğla’da iktidar olacaksınız, İl genel Meclisi’nde son 5 yıldır iktidar olacaksınız, yapamadıklarınızı gizlemek için Ak Parti’ye iftira atacaksınız. Bu halk Muğla’da ve ilçelerinde başkanların yaptıklarını ve yapamadıklarını görüyor ve yaşıyor. Kendisi 15 yıldır başkanlık yaptığı Muğla’ya bir dönsün, Halkına yaptıklarını anlatsın. Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır desin” dedi.

Muğla’nın Menteşe ilçesinde Reyhan Cafe’de 12 ilçe başkanı ile kahvaltılı bir basın toplantısı düzenleyen İl başkanı Nihat Öztürk, yanına Ak Parti Muğla Büyükşehir Adayı Prof.Dr. Mansur Harmandar’ı alarak adeta gövde gösterisi yaptı. Toplantıya Büyükşehir adayı Prof.Dr. Mansur Harmandar’ın yanı sıra, Fethiye İlçe Başkanı Dr. Abdulkadir Saruhan, Milas İlçe Başkanı Avukat Bülent Demir, Marmaris İlçe Başkanı Hasan Engin, Bodrum İlçe Başkanı Akif Demiröz, Yatağan İlçe Başkanı Osman Koç,  Kavaklıdere İlçe Başkanı Murat Burhan, Ula İlçe Başkanı Mehmet Temlik,  Datça İlçe Başkanı Sedat Deniz, Dalaman İlçe Başkanı Mehmet Orhan, Köyceğiz İlçe Başkanı Mustafa Özkaya, Ortaca İlçe Başkanı Yavuz Kırmızı, Seydikemer İlçe Başkanı Fatih Doğru katıldı.

Basın açıklamasında Muğla İl başkanı Nihat Öztürk şu ifadelere yer verdi;

Kavaklıdere’de şahıslar değil Partimiz önde, Daha henüz adaylarımız resmi olarak açıklanmadan, aday adayı yaşadığımız süreçte hiçbir ilçe adayımız belli değilken, ben duyum üzerine istifa ediyorum diyerek bu işi bu kadar basitleştirmesi böyle bir istifa ile final yapmasını kendisine yakıştıramadım. Biz Ak Parti olarak bugüne kadar Kavaklıdere’de her zaman Ak Parti’nin oyları ile birinci olduk. Şahıs oyları ile birinci olmadık. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum. Kavaklıdere seçmenimiz Kavaklıdereli hemşehrilerimiz Ak Parti’yi teveccüh ettiler ve Ak Parti’yi her seçimde birinci yaptılar. Orada yapılan hizmetlerin de büyük bir çoğunluğunun Ak Parti’nin ve Ak Partili Milletvekillerimizin hizmetleri ve emekleri vardır. Bu hizmetler şahsa yapılan hizmetler değil halkımıza yapılan hizmetlerdi. Ben Nuray kardeşimize bundan sonraki siyasi yaşantısında başarılar diliyorum. Bana göre yanlış bir karar verdi. Biz Kavaklıdere’ye aynı önemi aynı hizmeti yapmaya devam edeceğiz.

15 yıldır belediye başkanı yaptıklarını anlatsın

Son günlerde bakıyorum, yerelde iktidar olanlar, il genel meclisinde iktidar olanlar, belediyelerde iktidar olanlar eleştiri yapmaya başladılar. Şunu söylüyorlar sanki iktidar kendileri değilmiş gibi 30 Martta devrim olacak hizmet devrimi olacak diyorlar.  Ben buradan Ak Parti İl başkanı olarak söylüyorum, kendilerinin iktidar olduğunu unutanları halk 30 Martta unutacaktır. 15 yıllık belediye başkanı olarak Muğla’da iktidar olacaksınız, İl genel Meclisi’nde son 5 yıldır iktidar olacaksınız, Dalaman’da köylere giderek bu köylerin yolu niye yapılmadı, biz geleceğiz biz bunu yapacağız diyeceksiniz. Muğla Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye başkan Adayına buradan seslenmek istiyorum. Bu bir yerel seçim. Yerel seçimi genel seçim havasına sokarak halkına veremediği 15 yıldır yapamadığı hizmetleri gizleme gayreti ona fayda sağlamayacak. Bu halk Muğla’da ve ilçelerinde başkanların yaptıklarını ve yapamadıklarını görüyor ve yaşıyor. Kendisi 15 yıldır başkanlık yaptığı Muğla’ya bir dönsün, Halkına yaptıklarını anlatsın. Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır desin.

Yağmur yağmasın diye dua ediyorlar

Başbakanımızdan oy isteyeceğine önce benim oyuma talip olsun. Başbakanımız Muğla’da oy kullanmıyor İstanbul’da oy kullanıyor farkında değil galiba. Muğla’da bugüne kadar neler yapmış bir anlatsın. Muğla’nın Menteşe ilçesinde, Milas’ta ve Bodrum’da, CHP’li belediyelerin olduğu yerde millet Türkiye’de yağmur duasına çıkmışken bu bölgedeki insanlar yağmur yağmasın diye dua ediyor.  Hala altyapısını yapamamış, derelerini islah edememiş, halkına hizmet getirememiş belediyelerin birde büyükşehir talip olmasını doğru bulmadığım gibi de şaşıyorum.

Hizmet siyaseti yapılmalı

Biz bu tür söylemlerde dahi bulunacağımızı düşünmüyordum. Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Prof.Dr. Mansur Harmandar hocamızın söylediği bir şey var; “Siyaset daha nezih daha sevgi dolu cümleler üzerine yapılması lazım.” Ben hocamı sayıyla karşılıyorum ve kendisine katılmamak mümkün değil. Siyaset daha naif yapılması lazım. Hizmet siyaseti yapılması ve üretilecek hizmetin söylenerek siyaset yapılmalı. Başkalarının yapamadığı üzerine siyaset politikası gütmeyeceğiz. Ama kendi yaptıklarından ve yapacaklarından çok bizimle uğraşırlarsa bizde onlara siyasetin nasıl yapılacağını hatırlatacağız.

Bodrum Fethiye adayları neden yargılanıyor

Bodrum’un CHP’li Belediye Başkanı ve Başkan Adayı, Fethiye Ölüdeniz Belediye başkanı ve Fethiye Belediye başkan Adayı dururken,  Ak Parti’ye atıf yaparak 17 Aralık operasyonunu yok kutu vardır yok bilmem ne vardı diyerekten olmayan şeyleri gündemde tutmaya çalışmalarını CHP il başkanına ve büyükşehir belediye başkan adayları önce kendi partilerindeki iç meseleleri halletsin. Bu başkanlar çiçek dağıtmaktan mı yargılanıyorlar? Haklarında kaç yıl hapis cezası isteniyor bunların cevabını versin.  Ondan sonra bizimle uğraşsınlar önce kendi adaylarına kendi partilerine baksın. Habire Ak Parti’ye sallıyorlar bunlarla kendi adaylarının davaları ile ilgili hiçbir açıklamaları yok tabikide. Bodrum’da yine bu tür söylemlerde bulunmuş. Biz bu tür bir siyaset yapmak istemiyoruz. Bunları konuşmak da istemiyoruz. Biz Muğla’ya yaptığımız hizmetleri referans alıp yapacaklarımızı anlatıyoruz.  Sizler hiç bizim adayımızdan CHP’li belediye başkanları ve adayları ile ilgili bir tek olumsuz söz eleştiri duydunuz mu? Bizler bundan sonraki süreçte hizmet etmek ve Muğla halkının hayatını kolaylaştırmak için hizmetler üretmek hizmetler yapmak istiyoruz. Bizi o çamurlu sahaya lütfen çekmesinler. Bu bizim inşallah son açıklamalarımız olur.

Kimsede Ak Parti kimliği yok

Geçenlerde bir gazetede yine açıklamalarını gördüm. Neymiş köylü bir amca gelmiş ve Ak Parti üye kimliğini yırtmış atmış. Arkadaşlar buradan çok açık söylüyorum, Ak Parti İl başkanı dışında ilçe başkanlarımda burada kimsede Ak Parti kimliği yoktur.  Yalan üzerine siyaset yapmak kimseye bişey kazandırmaz. Ak Parti’de il başkanı dışında ilçe başkanlarında dahi Ak parti kimliği olmadığını bilmeyenler, Ak Parti’nin kimlik dağıtmadığını bilmeyenler gidip Bodrum’da konuştuklarının gerçeği yansıtmadığını birkaç gün sonra öğrenmek zorunda kalırlar.

Halka gerçeği anlatmıyorlar

CHP Muğla Milletvekili çıkıyor halkın gözünün içine baka baka Ak Parti döneminde yapılan yatırımlarda fark yok diyorlar. 2002 yılından önceki yatırımla Ak Parti dönemindeki yatırımların aynı olduğunu artış olmadığını söylemiş. Muğla yerinde sayıyor hizmet almıyor diyor. 2002 yılından 2013 yılına kadar Muğla’ya 730 yatırım bitirilmiş bunun TL karşılığı 4.277.741.641  lira.  Şuan ise 175 projenin ihalesi yapılmış bunun da TL karşılığı 1.436.403.784 lira.  120 projede planlanmış bunun karşılığı da 1.263.115.668 lira.  Yıllara böldüğünüzde sayın milletvekilinin Muğla’ya yapılan yatırımlar 2002 yılı ile aynı dediği rakamın 3-4 katı bir rakam yatırım yapılmış ve yapılmaya devam ediyor.

Halka anlatacak hizmetleri yok

Bakın burada bile millete doğruyu söylemiyorlar.  Ak Parti millete yalan söyleyip duruyor diye kendileri milletimize yanlış bilgi veriyorlar. Bizim üzerimize bu kadar siyaset yapacaklarına kendi belediyelerine baksınlar.  Unutmasınlar ki bu bir yerel seçim.  Yerel seçimde halkına belediyeleri yaptıkları hizmeti anlatsınlar. Ne vizyon projeleri hayata geçirmişler onu anlatsınlar. Menteşe ilçemizden Üniversiteyi, devletin il müdürlüklerini çekin geriye ne kaldı bana onu söylesinler.(FG)

Nihat Öztürk muğla basın açıklaması (1)_640x324 Nihat Öztürk muğla basın açıklaması (2)_640x427 Nihat Öztürk muğla basın açıklaması (3)_640x427

377 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,7660
EURO 10,3245
BIST 12,0573
ALTIN 493,63

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle