Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

Yapımı Tamamlanan Yollar Hizmete Açıldı

Erkan Ilik | 11 Mart 2014 | Genel, Güncel A- A+

Yapımı Tamamlanan Yollar Hizmete Açıldı

Fethiye Belediyesi tarafından son 5 yılda yapımı tamamlanan 1 milyon 044 m² kilit parke, 19 bin 206 m² betonarme, 557 bin 795 m² asfalt yol Foça Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde hizmete açıldı. Toplu açılış töreninde konuşan Başkan Saatcı, yapımı tamamlanan yolların Fethiye halkına hayırlı olmasını diledi.

Katılımın yoğun olduğu açılış töreni, alt yapısıyla birlikte kilit parke ile yenilenen Foça Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Fethiye Belediyesi’nin son 5 yılda yaptığı 1 milyon 044 m² parke, 19 bin 206 m² betonarme, 557 bin 795 m² asfalt yol hizmete açıldığı törende konuşan Foça Mahallesi sakinlerinden Kadir Tezer, “Bu bölgeye ilk ev yapanlardan bir tanesi benim. Buralar sudan geçilmiyordu. Ben yıllardır Fethiye’de yaşıyorum. 5 belediye başkanı gördüm. Bu hizmetleri buralara kazandıran Behçet Saatcı’dır. Kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yapımı tamamlanan yollar hakkında teknik bilgiler veren Fethiye Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mete Karacadağ, “Son 5 yıl içerisinde 1 milyon 044 bin m²  parke, 19 bin 206 m²  betonarme yol tamamlanmıştır. Betonarme yol olarak kaplaması tamamlanan yollarımızın altına 152 bin 296 metre içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatları döşenmiştir. Antalya’da, İzmir’de, Ankara’da balık adam esprileri yapılırken bizde, Dispanser Sokak, bizde Menteşeoğlu, bizde Babataşı, bizde sahil yolu ve bizde Yeni Mahalle’de yaptığımız sağlam alt yapı konuşuluyor. Ayrıca alt yapısı tamamlanan bölgelerde eksik olan kısımları için vatandaşlarımızın ayaklarını çamurdan kesmek için 557 bin 795 m²  asfalt yol kaplaması çalışması tamamlanmıştır. Önümüzde ki 5 yıllık programda parke çalışmalarına devam edebilmek için yağmur suyu drenaj hattı eksik olan Taşyaka Mahallesi, Babataşı Mahallesi, Cami Mahallesi ve Pazaryeri Mahallesi ile ilgili eksik olan yağmur suyu drenaj hattının ihaleleri tamamlanmıştır. Dolayısıyla bu yollar ile ilgili önümüzdeki dönemde parkeye aynı bu şekilde geçebileceğimizin müjdesini burada vermek istiyorum” dedi.

Uzun süredir aynı mahalle de oturduğunu belirterek duygu ve düşüncelerini ifade eden Kadir Tezer ise, “Bu bölgeye ilk evi yapan benim. Ben kendi evime girmek için büyük büyük blok taşları sıralayarak üstünden geçiyordum. Harman otelden öbür tarafa ben sırtımda çok ilkokul öğrencisi taşıdım. Dolgu sahası 1971 yılında dolduruldu. Bizim mevcut belediye başkanına gelene kadar 5 tane belediye başkanı geçti. Behçet Bey’e nasip oldu bunları yapmak. Eğer 35 yılda dolgu sahası Behçet Bey’e nasip olduysa, dedim ki burası 50 yılda olmaz. Hayalimden bile geçmeyen bir şey oldu burada. Ben Fethiye’nin yaşım itibari ile son 58 yılını biliyorum. Böyle büyük bir hizmet Belediye Başkanımız Sayın Behçet Saatcı yaptı. Kendisine minnet borcumuz var. Teşekkür ediyorum. Allah utandırmasın” dedi.

Duygularını dile getirmek isteyen mahalle sakinlerinden İngiliz vatandaşı Joe Trınnaman ise, “Eşim ve kendim adına teşekkür ediyorum. Bize karşı davranışlarının, bizimle ilgilenmeleri, sürekli bizlere destek olmalarından dolayı çok mutluyuz. Kendim ve İngiliz topluluğu adına konuşmak isterim ki belediye başkanımıza ve çalışan tüm ekibe yaptıkları bu mükemmel işten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Alkışlar eşliğinde konuşması için kürsüye gelen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, göreve geldiği yıldan beri Fethiye’de hoşgörülü bir hayatı yaşatmaya çalıştıklarını dile getirerek “Bu samimi ve mütevazı törenimize katılımlarınızdan dolayı hepinize başta saygıdeğer hanımefendiler olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Görüyorsunuz işte, Fethiye bu. Fethiye hoşgörü kültürünün yaşatıldığı bir yer. 15 yıldır hoşgörüyü, paylaşımı, beraber hayatı Fethiye’de devam ettirmeye çalışıyoruz. Yapımını tamamladığımız 1 milyon 044 m² kilit parke, 19 bin 206 m² betonarme, 557 bin 795 m² asfalt yol Fethiye’mize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Önceki gece Fethiye’de yaşanan olaylara da değinen Başkan Saatcı; “Dün akşam olan olaylar da hiçbirimizin moralini bozmasın. İnanıyorum ki Fethiye, Fethiyespor ile yakalamış olduğu sempatik çıkışını yine aynı şekilde hoşgörü kültürünün yaşatıldığı, doğulusu batılısı, kuzeylisi güneylisi herkesin geleceğinden emin olarak burada çoluğu ve çocuğuyla hayat sürdüğü yaşanılabilir bir şehir olmaya, keyif alınan bir yer olmaya devam edecek. Ben akşamki hadiseyi sadece bir kaza olarak değerlendiriyorum.  Gündüz olana yorum yapmayacağım ama akşam olanlar tamamen kaza. Benim bu anlamda sağduyu ve hoşgörünün tekrar ilçemize hâkim olacağı konusunda en ufak bir endişem yok” diyerek, “Bu tarz olaylardan siyasi rant elde etmek isteyen herkes, af edersiniz şerefsizin önde gelenidir” dedi.(FG)

Yapımı Tamamlanan Yollar Hizmete Açıldı (1)_640x427 Yapımı Tamamlanan Yollar Hizmete Açıldı (2)_640x427 Yapımı Tamamlanan Yollar Hizmete Açıldı (3)_640x427 Yapımı Tamamlanan Yollar Hizmete Açıldı (4)_640x427 Yapımı Tamamlanan Yollar Hizmete Açıldı (5)_640x427 Yapımı Tamamlanan Yollar Hizmete Açıldı (6)_640x427 Yapımı Tamamlanan Yollar Hizmete Açıldı (7)_640x427 Yapımı Tamamlanan Yollar Hizmete Açıldı (8)_640x427 Yapımı Tamamlanan Yollar Hizmete Açıldı (9)_640x427 Yapımı Tamamlanan Yollar Hizmete Açıldı (10)_640x427

550 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 9,5089
EURO 11,0919
BIST 13,1594
ALTIN 544,97

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle