Hoşgeldiniz  

‘viyolonselin Dahi Çocuğu’ Fethiye’de Toprağa Verildi

admin | 03 Aralık 2011 | Güncel A- A+

‘viyolonselin Dahi Çocuğu’ Fethiye’de Toprağa Verildi

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi olan hocası Gülmira Tokombayeva’nın evinde çarşamba günü kalp krizi sonucu ölen ‘viyolonselin dahi çocuğu’ 28 yaşındaki Benyamin Sönmez, Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde toprağa verildi. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi olan hocası Gülmira Tokombayeva’nın evinde çarşamba günü kalp krizi sonucu ölen ‘viyolonselin dahi çocuğu’ 28 yaşındaki Benyamin Sönmez, Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde toprağa verildi. Konservatuardan hocası Gülmira Tokombayeva’yı Ankara’daki evinde ziyarete gittiğinde, kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Benyamin Sönmez’in cenazesi, Hacetepe Üniversitesi’nde düzenlenen törenin ardından Fethiye’ye getirildi. Müzik otoriteleri tarafından ‘viyolonselin dahi çocuğu’ olarak kabul edilen Sönmez için Fethiye Kültür Merkezi’nde tören düzenlendi. Arp eşliğinde Benyamin Sönmez’in özgeçmişinin okunduğu törene Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan, Ölüdeniz Belediye Başkanı CHP’li Keramettin Yılmaz, Sönmez ailesinin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Benyamin Sönmez’in annesi Fatma, babası Ünal, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası kontrbas sanatçısı ağabeyi Mehmet Sönmez ve üvey amcası Seyran Sucu törende hayli bitkindi. Oğullarının arp eşliğinde özgeçmişi okunurken Fatma ve Ünal Sönmez çifti gözyaşlarını tutamadı. Yakıları, Sönmez çiftini güçlükle teselli etmeye çalıştı.

“CANIMIZI KAYBETTİK”

Cenaze töreninde konuşan Benyamin Sönmez’in üvey amcası Seyran Sucu, “Türkiye çok önemli bir sanatçısını, yeteneğini kaybetti. Ama biz canımızı kaybettik” dedi. Ağabeyi Mehmet Sönmez ise “Benyamin melodileri ve müziğiyle sonsuza dek yaşayacak” diye konuştu.

Kültür Merkezi’ndeki törenin ardından yakınlarının omzunda cenaze aracına taşınan Benyamin Sönmez’in tabutu, cenaze namazı için Fethiye Yeni Camii’ne götürüldü. Camideki törende Benyamin Sönmez’in evinde yaşamını yitirdiği konservatuardan hocası Gülmira Tokombayeva da hazır bulundu ve kısa bir konuşma yaptı.

Benyamin Sönmez’in eşsiz bir müzik dehası olduğunu anlatan Tokombayeva, “Çok büyük bir sanatçıydı. Bizi çok üzdü. Büyük sanatçıların ardından hep yeni biri gelir derler ancak Benyamin’in yerini kimsenin dolduracağını sanmıyorum” dedi. Benyamin Sönmez’in cenazesi, öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Çatalarık’daki Şehir Mezarlığı’nda toprağa verildi.

 

361 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4148
EURO 8,9913
BIST 10,1356
ALTIN 442,24

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle