Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Vekil Demir ve Ziraat Odası Başkanı Demir’den Üreticilere Ziyaret

Erkan Ilik | 29 Nisan 2014 | Güncel A- A+

Vekil Demir ve Ziraat Odası Başkanı Demir’den Üreticilere Ziyaret

CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, ve Fethiye Ziraat Odası Başkanı Osman Nuri Demir, dün Seydikemer’de doludan zarar gören çiftçileri ziyaret etti. Zarar gören seralarda incelemelerde bulunan vekil demir ve Oda Başkanı Demir, çiftçilerin sorunlarını dinledi.

Seydikemer ilçesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan dolu, sera tarımı ile geçinen çiftçilerimizi büyük zarara uğrattı. Gece yarısı saatlerinde yaklaşık yarım saat süre ile yumurta büyüklüğünde düşen dolu, seraların camları kırarak, plastik seraları delerek ürünlere zarar verdi. Yaklaşık bin dönümlük alanda etkili olan dolu meyve ve zeytin bahçelerini de etkiledi. Ayrıca kümes hayvanları ve arılar da zarar doludan zarar gördü.

Demir: “Yaşanan Tam bir Afettir”

Demir, doludan zarar gören çiftçileri ziyaret ederek, seralarda incelemelerde bulundu. Zararın büyük olduğunu ifade eden Demir, çiftçilerle sohbet ederek sorunlarını dinledi. Çiftçiler zarar gören seralarını göstererek, ürünlerinin zaten para etmediğini, dolu ile birlikte zararlarının ikiye katlandığını, uğradıkları zararın karşılanması için yardım beklediklerini ifade ettiler.

Zararın Seydikemer ile sınırlı olmadığını ifade eden Demir, ülkenin dört bir yanında çiftçilerin dondan ve doludan dolayı acı çektiklerini söyledi. Zarar gören çiftçileri gündeme taşıyacaklarını belirten Demir, çiftçilerimizin zararlarının karşılanması için hükümetin acilen önlem alması gerektiğini, zarar gören bölgelerin afet kapsamına alınması gerektiğini dile getirdi.

Demir: “Çiftçilerimizi Önce Don Vurdu”

Demir, geçtiğimiz aylarda da Muğla’da don nöbeti tutan çiftçileri gündeme getirmiş, bu konuda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi vermişti. Kaç çiftçinin dondan dolayı zarar gördüğünü soran Demir’e Eker, “Muğla ili Köyceğiz ve Ortaca İlçesinde 13-15 Aralık 2013n tarihleri arasında meydana gelen don afetinden, 14 köyde 885 çiftçiye ait 11.450 dekar portakal, limon ve mandarin bahçesinin etkilendiği tespit edilmiştir” yanıtını verdi.(FG)

 

 

 

 

Demir, Doludan Zarar Gören Çiftçileri Ziyaret Etti (1)_640x478 Demir, Doludan Zarar Gören Çiftçileri Ziyaret Etti (2)_640x478 Demir, Doludan Zarar Gören Çiftçileri Ziyaret Etti (3)_640x478

544 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle