Hoşgeldiniz  

Vali Ve Vekilden Depremzedelere Ziyaret

admin | 20 Kasım 2011 | Güncel A- A+

AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa ve Muğla Valisi Fatih Şahin, Van’daki depremde evleri zarar gören ve Fethiye’deki kamu kuruluşlarının misafirhanelerine yerleştirilen depremzedeleri ziyaret etti. Fethiye’ye getirilerek kamu kuruluşlarının misafirhanelerine yerleştirilen depremzedeler, yeni yerlerine alışmaya çalışırken, onların rahat etmesi ve ihtiyaçlarının karşılanması için yapılan çalışmalarda sürüyor. AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa ve Muğla Valisi Fatih Şahin, Fethiye Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi Uygulama Oteli ile Orman İşletme Şefliği misafirhanesinde kalan depremzedeleri ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Misafirhane ziyaretlerinde Vanlı depremzedelerle sohbet ederek istek ve sorunlarını dinleyen Vali Fatih Şahin, Muğla’ya gelen depremzedelerin hayatlarının normale dönmesi için gereken her şeyin yapılacağını söyledi. Depremzedelerin hayatlarının normalleşmesine çocuklardan başlanacağını anlatan Vali Şahin, pazartesi gününden itibaren 23 öğrencinin Fethiye’deki okullarda eğitime başlayacağını belirterek, “Depremzedelerimizin rahatlığı için her şeyi seferber ettik. İlimize ilk gelen depremzede kafilesi 77 kişi oldu ve Fethiye’ye yerleştirildiler. Muğla’da bin civarında depremzedeyi ağırlayacağız. Diğer ilçelerde de bu hazırlıklar yapıldı. Depremzedelerin sıkıntı çekmemesi için her türlü önlemi alacağız. Evinde ya da sahip olduğu otel gibi yerlerde bu kardeşlerimizi ağırlamak isteyen olursa valiliğimizle temasa geçmelerini istiyoruz. Buraya gelen öğrenciler de Van’da hava şartları normale dönene kadar eğitimlerine bölgedeki okullarda devam edecekler” dedi.
Depremzede çocuklarla yakından ilgilenen AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa da, depremzedelerle uzun uzun sohbet ederek isteklerini dinledi. Burada çocuklarla fotoğraf ta çektiren Boğa, “Van’daki depremzede kardeşlerimizi burada ağırlamaktan mutluyuz. Bu birliktelik bizi farklı ve uzak göstermeye çalışanlara en güzel cevaptır. Van’daki kardeşlerimizin yaşadığı sıkıntı ve acıyı bizler çok iyi anlıyoruz çünkü 1957 yılında da Fethiye büyük bir deprem yaşadı” şeklinde konuştu.
Depremzedeleri ziyareti sırasında 3 aylık Aleyna Solcan isimli bebeğin sürekli öksürdüğünü gören Vali Şahin hemen talimat vererek Aleyna bebeğin ailesiyle birlikte hastaneye götürülmesini de sağladı.

236 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4060
EURO 9,0033
BIST 10,1489
ALTIN 441,95

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle